Slovan otočil súboj so Šonanom Bellmare, Trnava a Podbrezová s remízami
zdroj: spartak.sk

Výsledky utorňajších prípravných zápasov slovenských fortunaligových a druholigových klubov.

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili na sústredení v Turecku v utorňajšom prípravnom stretnutí nad japonským Šonanom Bellmare 4:2.

Šonan Bellmare - ŠK Slovan Bratislava 2:4 (2:1)

Góly: 2. a 66. Šporar, 75. a 80. Ljubičič

Slovan: Greif (46. Trnovský) – Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij – Ljubičič, de Kamps – Čavrič (46. Dražič), Holman, Moha – Šporar

Martin Ševela (tréner ŠK Slovan Bratislava): „Bola to výborná konfrontácia s japonským futbalom, hráčov súpera zdobila rýchlosť i dobré ovládanie lopty. Z veľkej miery sme naplnili zámer, s ktorým sme vstupovali do zápasu, hneď v úvode sme aj otvorili skóre. Následne sme však v prvom polčase inkasovali dva góly, ktoré vyplývali hlavne z individuálnych chýb, tie si s jednotlivými hráčmi samozrejme rozoberieme, aby sa už neopakovali. Po polčase sme prehrávali a to aj kvôli tomu, že sme nevyužili tri stopercentné príležitosti. V druhom dejstve sme podali jeden kolektívny výkon, vďaka ktorému sme otočili výsledok. Boli sme kompaktní smerom do defenzívy, po zisku lopty sme vyrážali do rýchlych protiútokov a strelili sme tri góly. Liga sa blíži, a u hráčov sa prejavuje víťazná mentalita, čo je výborné. Chalani neboli spokojní s remízou, ale hneď po góle na 2:2 brali loptu zo siete a chceli čo najskôr znovu skórovať. Máme za sebou veľmi dobrú previerku vo vysokom tempe. Teší ma, že naša forma graduje smerom k začiatku súťaže, tak sme si prípravu aj naplánovali. Dôležité je, aby hráči aj naďalej zostali zdraví a mohli sme ísť do súťaže v tom najsilnejšom zložení.“

zdroj: skslovan.com

FK Železiarne Podbrezová - Arsenal Kyjev 1:1 (0:0)

Gól: Viazanko (z 11 m)

Podbrezová: Ludha – Obročník, Oravec, Kiwior, Mojžiš A. – Viazanko, Štefánik, Špyrka – Mejri, Pavúk, Breznanik

Spartak Trnava - TSV Hartberg 1:1 (0:1)

Gól: 23. Pekár

Spartak: Rusov - Turňa, Abena, Košút (68. Kulhánek), Čonka (68. Lovat) - Janečka, Dudl (80. Horvát) - Miesenbock, Pekár (76. Dangubič) - Yilmaz (75. Manzon)

Michal Ščasný (tréner FC Spartak Trnava): "Bol to divoký druhý polčas, extrémne agresívny. Máme dvoch zranených hráčov, rozhodca to mierne nezvládol. Na koniec sústredenia to nie je vôbec pozitívne. Som však veľmi spokojný s prvým dejstvom. Hlavne čo sa týka organizácie smerom do defenzívy i ofenzívnych akcii. Súper nemal okrem jednej šance, po našej individuálnej chybe, nemal nič. Po zmene strán sme hrali na môj vkus naivne, otvorene. Potrestal nás vyrovnaním. Teším sa, že sa mužstvo dáva pomaličky dokopy, máme na čom stavať."

zdroj: spartak.sk

MFK Dukla Banská Bystrica- FK Fotbal Třinec 0:0

Dukla: Ďurčo - Starší, Kupčík, Prikryl, Savić - Snitka, Vajda - Galić (54. Gregáň), Tóth, Polievka - Dolný

MFK Dubnica - MFK Vítkovice 3:3 (1:1)

Góly: Mikuš, Janco, Buček

Dubnica: Vavrúš - Knižka, Štefánek, Častulín, Švec, Jakúbek, Mikuš, Čurik, Krela, Janco, Vujošević

Bardejov - Svidník 4:0 (1:0)

Liptovský Mikuláš - Liptovský Hrádok 3:2 (2:1)

Góly: 39. Staš, 41., 50. Lišivka - Otruba, Laco

Liptovský Mikuláš: Mikušiak - Ondrek, Andrić S., Kucharčík, Baláž, Lišivka, Bartoš, Múdry, Kačerík, Žákovič, Staš