ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Urgela z ViOn-u do rakúskej Regionálnej ligy
zdroj: sc-esv-parndorf.at

Urgela z ViOn-u do rakúskej Regionálnej ligy

Predstavitelia ViOn-u Zlaté Moravce v týchto dňoch usilovne hľadajú posilu na hrot útoku. Po jesennej časti v mužstve skončil 29-ročný zakončovateľ Ľubomír Urgela, ktorý strelil v aktuálnej fortunaligovej sezóne v 17 zápasoch jeden gól.

Dobre stavaný (192 cm) útočník opustil Slovensko a prvýkrát v kariére bude pôsobiť v susednom Rakúsku. Rodák zo Žiaru nad Hronom sa dohodol na 1,5-ročnej zmluve s treťoligovým klubom SC/ESV Parndorf 1919, ktorý aktuálne hráva Regionálnu ligu východ. V tej mu jesennej častí patrí priebežná desiata priečka, s dvadsaťbodovou stratou na prvý Mauerwerk. Úvodný zápas jarnej časti odohrá už túto sobotu na pôde trinásteho Wieneru Linien.

Ľubomír Urgela začínal s futbalom v Dubnici, neskôr pôsobil aj v Rimavskej Sobote, Piešťanoch či v Myjave. V rokoch 2014 až 2016 okúsil legionársky chlebík v Českej republike, kde najprv hrával za Karvinú a následne za ostravský Baník. V roku 2017 sa vrátil do Zlatých Moraviec, s ViOn-om sa mu v aktuálnej sezóne nedarilo, po jeseni je mužstvo na poslednej priečke vo Fortuna lige.

Najnovšie z klubu: FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk