ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Lokomotívu Košice opustil pilier defenzívy
zdroj: fclokomotiva.sk

Lokomotívu Košice opustil pilier defenzívy

Ďalší odchod z košickej Lokomotívy. Počas zimného prestupového obdobia opustil tradičný klub už desiaty hráč, navyše, tentoraz pilier defenzívy. Stopér Ľubomír Korijkov sa rozhodol nepokračovať v modro-bielom drese a od tímu sa odpojil priamo na dvojtýždňovom sústredení na Ukrajine.

Dvadsaťšesťročný zadák patril v aktuálnej sezóne medzi najlepších hráčov trápiacej sa Lokomotívy, vyhral i fanúšikovskú anketu, ktorá v závere minulého roka prebiehala na klubovom webe. V aktuálne predposlednom tíme druhej ligy pôsobil už druhýkrát. Prvý raz strávil v klube dva roky, následne odišiel do Nemecka, aby sa opäť vrátil. Tentoraz ale v klube zotrval len pol roka.

„Opustil som mužstvo, pretože som sa nedokázal stotožniť s tréningovým procesom a svojím futbalovým napredovaním pod vedením ukrajinského trénera Panfilova,“ okomentoval Korijkov svoj odchod z Lokomotívy, pričom narážal na kormidelníka, ktorý momentálne aktívne vypomáha trénerskému tandemu Andrejko - Benkovský a taktiež zodpovedá za prípravu A-mužstva. O budúcnosti Ľubomíra Korijkova sa rozhodne v najbližších dňoch, podľa našich informácií by mal zotrvať v druhej lige.

Na odchod hráča z tímu reagoval na oficiálnom webe Lokomotívy aj nový generálny manažér klubu Vladislav Zvara. „Hráči mali možnosť sa vyjadriť, či chcú pokračovať v klube na osobnom stretnutí, kde sa predstavil nový majiteľ, vedenie a plány do budúcna. Všetci prítomní hráči prejavili záujem pokračovať v klube. Rozhodnutie Korijkova vedenie akceptuje a praje mu všetko dobré v jeho futbalovej kariére. Názor na to nech si každý spraví sám, ja osobne to považujem za neférové,“ vyhlásil bývalý reprezentant. Modro-bieli stále hľadajú posily na doplnenie kádra, v ktorom na jar bude pôsobiť i viacero Brazílčanov. Jednoznačným cieľom je záchrana v celoštátnej druhej lige.

Najnovšie z klubu: Lokomotiva Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk