ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ewerton po pôsobení vo ViOn-e do FK Mladá Boleslav
zdroj: Jozef Bedej

Ewerton po pôsobení vo ViOn-e do FK Mladá Boleslav

Brazílsky futbalista Ewerton Paixao da Silva prestúpil z fortunaligového ViOnu Zlaté Moravce do českého klubu FK Mladá Boleslav.

Jeho hosťovanie vo ViOne sa skončilo posledným dňom roka 2018 a na začiatku toho nového zamieril kmeňový hráč brazílskeho EC Sao Bernardo na sever Čiech, kde podpísal zmluvu na tri a pol roka. "Som veľmi šťastný, že som s Mladou Boleslavou podpísal zmluvu. Našiel som tu dobrý klub s výborným zázemím a kvalitnými hráčmi. Teraz bude záležať odo mňa, aby som si vybojoval miesto v zostave. Pevne verím, že naplním očakávania nových trénerov a budem platnou posilou klubu. S mužstvom som už absolvoval aj sústredenie na Malte, kde sme mali veľmi dobré podmienky na tréning a príjemné počasie. Odohrali sme viacero zápasov. Nastupoval som v strede, ale aj na krídle. Hrať môžem tam aj tam, záleží od trénera, aké mi dá úlohy," povedal hráč pre portál fsagency.eu.   

Dvadsaťdvaročný Ewerton odohral v prebiehajúcom ročníku 19 duelov, v ktorých strelil dva góly a na ďalšie dva prihral. Za tri roky v drese ViOnu odohral 54 stretnutí, v ktorých zaznamenal deväť gólov a štyri asistencie.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FC ViOn Zlaté Moravce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk