ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Daniel odetý v drese Slovana, jar možno dohrá v Ružomberku
zdroj: skslovan.com

Daniel odetý v drese Slovana, jar možno dohrá v Ružomberku

Jeden z najlepších krídelníkov Fortuna ligy mení dres. Ako bolo už pred týždňom avizované, Erik Daniel vymení Ružomberok za bratislavský Slovan. A hoci ešte dnes nie je jasné, či bude v klube z hlavného mesta hrávať už na jar, vedenie „belasých“ ho predstavilo odetého v novom drese.

Dvadsaťsedemročný rodák z českého Hodonína podpísal so Slovanom trojročný kontrakt. Ten začne plynúť od leta 2019. Daniel má totiž stále platnú zmluvu s Ružomberkom a nateraz je otázne, či ho klub spod Čebraťa uvoľní už vo februári. „Náš klub bude kontaktovať Ružomberok s ponukou na prestup hráča. V prípade, že by rokovania dospeli do úspešného konca, bude Daniel belasým k dispozícii už v priebehu jarnej časti prebiehajúcej sezóny,“ píše sa na skslovan.com.

Dlhodobo jeden z najlepších hráčov slovenskej najvyššej súťaže rozšíri už beztak kvalitnú ofenzívu lídra priebežného poradia Fortuna ligy. V krídelných priestoroch zabojuje o miesto v zostave s dvojicou legionárov Moha - Čavrič. „Naším zámerom bolo v horizonte najbližších šiestich mesiacov získať ešte jedného krídelníka, aby sme aj tieto posty mali zdvojené. Erika Daniela veľmi dobre poznáme zo slovenskej ligy, vieme o jeho nesporných kvalitách a prednostiach, pričom na svojom poste patrí k elite našej súťaže. Je v ideálnom futbalovom veku, má potenciál sa zlepšovať a túži po úspechoch. Jeho príchodom sa ešte zvýši konkurencia v našom mužstve, ktorá je nevyhnutná na to, aby sme sa zlepšovali a posúvali dopredu,“ okomentoval prestup viceprezident Slovana Ivan Kmotrík ml.

Ivan Kmotrík ml. a Erik Daniel
Vedenie Slovana sa pokúsi vybaviť prestup Erika Daniela z Ružomberka ešte pred jarnou časťou aktuálnej sezóny (foto: skslovan.com)

Rodák z Českej republiky, dlhodobo žijúci na Slovensku, mal na stole viacero ponúk i zo zahraničia. „Teším sa, že sa stanem súčasťou klubu s menom, ktoré vzbudzuje rešpekt, a históriou, ktorá vzbudzuje úctu. Je pravda, že som počas zimy mal viacero ponúk aj zo zahraničia. Túžim však po úspechoch, chcem hrať o trofeje, a práve to zavážilo v prospech Slovana. Je to veľký klub, rešpektujem jeho meno a vážim si, že o mňa prejavil záujem,“ vyhlásil Daniel po podpise zmluvy. „Rokovania boli dlhé a náročné, avšak som rád, že si Erik zvolil tú najlepšiu možnosť a bude bojovať za naše farby. Teším sa, že sme podpísali trojročnú zmluvu a Erik sa stane hráčom Slovana,“ neskrýva spokojnosť Kmotrík ml.

Bývalý hráč Liberca a Myjavy sa na kontrakte s najúspešnejším slovenským klubom dohodol presne v deň svojich 27. narodenín. V Slovane by mal zotrvať minimálne do okrúhlej tridsiatky. „Uvedomujem si, že na mojom poste je silná konkurencia, avšak to mi môže iba pomôcť, keďže na sebe budem musieť ešte viac pracovať. Keď som proti Slovanu nastúpil, tak to bola vždy dvakrát vyššia motivácia, a nesmierne si vážim, že teraz budem na opačnej strane a budem mať možnosť nosiť belasý dres. Veľmi sa už teším na zápasy na krásnom novom štadióne na Tehelnom poli,“ dodal Erik Daniel, ktorý v aktuálnej fortunaligovej sezóne strelil jeden gól a na ďalších sedem prihral. O tom, či sa definitívne stane hráčom Slovana ešte pred jarnou časťou, alebo až v lete, vás budeme informovať.

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk