ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Športový riaditeľ Nitry Süttö: Doťahujeme troch hráčov, máme kvalitu na hornú šestku
zdroj: Jozef Bedej

Športový riaditeľ Nitry Süttö: Doťahujeme troch hráčov, máme kvalitu na hornú šestku

Záver nitrianskej jesene sa niesol „v zvláštnejšom režime“ ako povedal na tlačovej konferencii po poslednom domácom zápase tréner Ivan Galád. Vedenie následne potvrdilo ekonomické problémy, prestup Andreja Fábryho za nemalé odstupné do českého Jablonca mal ale všetko vyriešiť.

Za účelom zistenia aktuálneho stavu pod Zoborom sme sa snažili osloviť vedenie klubu, túto tému však už nik rozoberať nemieni. „Po štvrtkovom zasadnutí predstavenstva klubu padlo rozhodnutie, že financie na verejnosti ani v mediálnom priestore riešiť nebudeme. Je to interná záležitosť nášho klubu, takže prosím všetkých, aby to rešpektovali,“ rázne oznámil v rozhovore pre ProFutbal.sk športový riaditeľ FC Nitra Marián Süttö a jedným dychom dodal: „Zároveň na to nemám ani kompetencie, tie má jedine pán Červeň, náš ekonóm. Nemám teda k ekonomickej situácii v našom klube čo povedať.“

Fakt, že sa v Nitre všetko vrátilo do bežných koľají, naznačil útočník Tomáš Vestenický. Ten je jeden z mála kľúčových hráčov, ktorí po jeseni v mužstve zostali. Mužstvo opustili po Fábrym aj brankár Lukáš Hroššo, obranca Richard Križan a útočník Abdulrahman Taiwo. Pod Zoborom ale s ich odchodmi vopred nerátali. „Na základe nového zákona o športe sa podpisovali nové zmluvy, no s niektorými hráčmi sme sa nedohodli a tí mali záujem odísť. Bola to situácia, ktorú sme museli vyriešiť. Neboli sme nútení nikoho predať ani posielať preč, iba sme reagovali na vzniknutý problém,“ ponúkol svoj pohľad na početné zmeny Süttö.

Andrej Fábry, Ivan Galád (FC Nitra)
Odchovanec Fábry patrí medzi najväčšie nitrianske talenty posledného obdobia. (foto: Jozef Bedej)

Tréner Ivan Galád pri štarte zimnej prípravy povedal: „Dostal som od vedenia klubu prísľub, že to bol posledný prestup smerom von“. Táto veta následne rezonovala aj medzi fanúšikmi, športový riaditeľ však odmieta, že by vedenie klubu na verejnosti deklarovalo podobné slová. Naopak, od začiatku prestupy nevylučovali. „Ak niekto vypustil informáciu, že FC Nitra nepredá žiadneho hráča, tak je to hlúposť. Slovenský futbal je závislý od financií a nikto si nedovolí povedať, že už nikoho nepredá. Samozrejme, s akcentom na zreteľ, že máme nejaké športové ciele,“ vysvetľoval prístup nitrianskeho vedenia.

„Nemám informáciu, že by vedenie klubu predostrelo v médiách názor, že už nebude ďalej reagovať na prestupy hráčov. Do médií sme sa vyjadrovali iba v kontexte predaja Andreja Fábryho, že momentálne neregistrujeme žiadnu oficiálnu ponuku na ďalšieho nášho hráča. To sa neskôr zmenilo, prišli ponuky a hráči na ne chceli reagovať. V klube sme sa zjednotili v názore, že budeme do médií reagovať len na oficiálne ponuky, ktoré prídu mailom či inou cestou, nie na žiadne nezáväzné telefonáty či mediálne špekulácie,“ dodal Süttö a potvrdil, že v súčasnosti žiadna ponuka na ďalšieho hráča neprišla.

Šimon Štefanec v Nitre
Marián Süttö (tretí zľava) vedľa Šimona Štefanca, mladej nitrianskej posily. (foto: fcnitra.com)

Zároveň však priznal, že početné odchody ťažko niesol aj tréner Ivan Galád. „S trénerom Galádom sme v neustálom kontakte. Pochopiteľne, žiadny tréner nie je rád, ak mu z tímu odídu hráči, s ktorými počíta. To je jednoducho futbalový trh, je to živý organizmus. Dnes sa na niečom dohodnete, zajtra to už platiť nemusí. Tak to chodí. Sú ekonomicky silnejšie kluby, ktoré si môžu dovoliť držať kľúčových hráčov. My sa snažíme trénerovi vytvoriť adekvátne podmienky, aby naše mužstvo dosiahlo stanovené ciele,“ nechal sa počuť športový riaditeľ nitrianskeho klubu.

Po odchode Fábryho sa klub zameral najmä na náhradu do ofenzívy, odvtedy mužstvo posilnili Šimon Štefanec a Frederik Bílovský, konkurenciou do útoku má byť Nemanja Sokovič. Všetci traja už majú podpísané kontrakty. „V pondelok má tréner predostrieť svoj pohľad na súčasný káder, vtedy ho uzavrieme. Máme v úmysle doviesť ešte troch hráčov, ide o brankára, stopéra a futbalistu do útočnej zóny. V ich prípade padla dohoda, ide už len o formality,“ priblížil Marián Süttö aktuálnu situáciu na prestupovom trhu pre ProFutbal.sk a zakončil optimisticky: „Vedenie klubu je presvedčené, a ja osobne tiež, že prichádzajúci hráči nahradia tých odchádzajúcich. Vnímam prácu trénerov, vidím ako hráči na sebe pracujú a myslím si, že ak sa nám vyhnú zdravotné problémy, tak sme schopní zvládnuť boj o hornú šestku a následne aj zápasy Slovenského pohára.“

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk