ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hapal: Haraslín má šancu na marcovú nomináciu. Nezatratil ani Kuciaka, Picha či Greššáka
zdroj: Hapal a Haraslín.

Hapal: Haraslín má šancu na marcovú nomináciu. Nezatratil ani Kuciaka, Picha či Greššáka

Bývalý tréner slovenskej reprezentácie Ján Kozák presadzoval pri skladaní nominácií kamennú stabilitu. Zmeny robil veľmi citlivo, prezieravo, ba až neochotne. Reprezentácia potrebuje silný kolektív, partia sa počas pár akcií v roku netvorí jednoducho. Navyše, sortiment slovenských futbalistov je obmedzený. Hneď prvý výber jeho nástupcu Pavla Hapala však naznačil, že český kormidelník bude dbať o niečo viac na momentálnu formu hráčov.

Haraslín má šancu na nomináciu

Objavili sa v nej i stopér Denis Vavro, útočník Adam Zreľák, vrátil sa krídelník Miroslav Stoch. Ešte zaujímavejšie mená sa objavili medzi náhradníkmi. Hráči ako Niňaj, Procházka, Haraslín, Šafranko, Huk, Pich či Jendrišek. Teda hráči, ktorí sa predtým neobjavovali ani v širších nomináciách a slovenská verejnosť na nich v súvislosti s reprezentáciou možno trošku i pozabudla. Hapal v rozhovore pre poľský Przeglad Sportowy vyslovil výzvu, že sledovať bude všetkých slovenských hráčov. Konkretizoval minimálne tých, ktorí momentálne pôsobia v Poľsku.

Lukáš Haraslín.

Spomedzi členov Ekstraklasy vypichol jesenného autora troch gólov a ôsmich asistencií krídelníka Lechie Gdansk Lukáša Haraslína. „Rozhodne ho budeme sledovať, pretože spravil veľký progres. Hrá veľmi dobre. Pôsobil v našej ,dvadsaťjednotke´, teraz je v širšom kádri A-tímu. Má šancu zmestiť sa do marcovej nominácie. Mal úspešnú jeseň, no tá vyšla i našim ostatným hráčom. Máme mnoho kvalitných krídelníkov. Momentálne je zranený, uvidíme, v akej forme bude vo februári,“ povedal Hapal o 22-ročnom Bratislavčanovi, ktorému neodporučil odchod z Poľska: „Mal by zotrvať. Spomeňme, že mal predtým vážne zranenie kolena a polroka nehral. Pokiaľ by v zime prestúpil, musel by začať v inom klube opäť odznova.“

Myslíme na postup na Euro

Hapal pre poľský portál prezradil, že je s Haraslínom v pravidelnom kontakte a na jar ho pôjde navštíviť do Poľska. Určite sa porozpráva aj s brankárom a jeho spoluhráčom Dušanom Kuciakom, ktorý sa v Lechii po neúspešnom angažmáne v anglickom Hulle našiel. „Máme kvalitných brankárov z Anglicka (Dúbravka, Rodák) a Francúzska (Jakubech). Dobrých gólmanov však máme aj v Poľsku, nikoho nezatracujem,“ povedal Hapal k téme 33-ročného strážcu svätyne a pristavil sa aj pri 30-ročnom krídelníkovi Slasku Vroclav Róbertovi Pichovi: „Poznám ho zo spoločného pôsobenia v Žiline. Momentálne hrá pod českým trénerom Lavičkom, ktorý je môj dobrý priateľ a pravidelne ma informuje o jeho forme.“ Hapal v rozhovore uviedol, že bude sledovať aj bývalých Trnavčanov v Poľsku Andreja Kadleca, Lukáša Greššáka či Martina Tótha, no i donedávna mládežníckeho reprezentanta Martina Koštála. Hapal priznal, že poľská liga prevyšuje slovenskú, no chýbajú výsledky v pohárovej Európe, ktoré by to dokazovali.

Pavel Hapal.

Bývalý lodivod Nitry, Žiliny, Lubinu, Senice, slovenskej „dvadsaťjednotky“ či Sparty Praha odpovedal aj na otázky týkajúce sa slovenskej reprezentácie, ktorú považuje za doposiaľ najväčšiu výzvu svojej kariéry. Verí, že mixom starých bardov Škrtela či Hamšíka s mladou krvou okolo Škriniara alebo Lobotku môže vzniknúť niečo dobré. Vrátil sa aj k novembrovým výsledkom v Lige národov: „Zdolali sme Ukrajinu a hrali sme výborne. Nanešťastie, potom sme prehrali kľúčový duel s Českom. Podali sme omnoho horší výkon. Ukázal nám, koľko veľa práce je pred nami.“ Hapal sa na záver vyjadril k žrebu kvalifikácie na Euro 2020: „Mohlo to byť horšie. Som rád, že sme sa vyhli Španielsku alebo Nemecku. Naša skupina je veľmi vyrovnaná, no silná zároveň. Chorváti sú vicemajstri sveta, Wales semifinalista Eura 2016, Maďari majú taktiež dobrý tím, Azerbajdžan vie doma získavať body. Chorvátsko je favorit, no na postup myslíme aj my.“

foto: tasr
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Lechia Gdaňsk

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia - Ostatné

Pozri viac

HOKEJ.sk