Špinavá taktika Liverpoolu? Kloppa kritizujú za pokyn v polčase duelu s Leicestrom
zdroj: Jürgen Klopp. (tasr/ap)

Liverpool v stredu len z jednej tretiny využil utorňajšie zaváhanie Manchestru City na pôde Newcastle (1:2) v bránke so slovenskou jednotkou Martinom Dúbravkom. Zverenci Jürgena Kloppa po domácej remíze s Leicestrom (1:1) navýšili náskok na čele anglickej Premier League len o jeden bod. Súťaž vedú s piatimi bodmi k dobru.

Zápas Liverpoolu s Leicestrom sa hral za výdatného sneženia. Umelé vyhrievanie trávnika klimatické podmienky nezvládalo k úplnej spokojnosti. „Po prvýkrát som zažil sneh v Anglicku, bolo to náročné. Samozrejme, ťažšie to bolo pre tím s loptou na kopačkách, čiže pre nás. V útočnej tretine sme potrebovali zrýchliť a to bolo na snehu náročné. Naše silné protiútoky zastavoval nie súper, no terén,“ sťažoval sa po stretnutí nemecký kormidelník Liverpoolu, ktorý sa už v tejto sezóne ponosoval na dĺžku trávnika na štadióne Manchestru City a vietor na ihrisku Wolverhamptonu. Navyše, zabudol poznamenať jeden zaujímavý fakt. A nesťažovali sa naň ani hráči či tréner Leicestru.

Až novinári prítomní na liverpoolskom štadióne Anfield zahrnuli do svojich zápasových reportáží aj poznámky o tom, ako usporiadatelia cez polčasovú prestávku odhŕňali len polovicu Leicestru a najmä okolie a vnútro šestnástky. Teda, polovicu, na ktorej útočil Liverpool a mal tým lepšie podmienky na rýchle kombinácie. Naopak, Vardy a spol. podnikali svoje útoky po čľapkanici topiaceho sa snehu na obrannej polovici domácich. Kým o tejto skutočnosti informovali prakticky všetky britské médiá s vyslanými redaktormi na štadióne, špekuláciu, že usporiadatelia konali na pokyn trénera Kloppa, priniesli už len bulvárne médiá. Redaktori budú Kloppa s obvinením určite konfrontovať na tradičnej predvíkendovej tlačovej konferencii. Isté je, že Liverpool takýmito nečistými trikmi titul získať nechce. A aspoň doposiaľ sa zdalo, že podobné finty ani nepotrebuje.

BTSport

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”