ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bénes a Mazáň si zvolili druhú ligu aj s ohľadom na reprezentáciu: Chceme hrávať
zdroj: Roman Ferstl/SFZ

Bénes a Mazáň si zvolili druhú ligu aj s ohľadom na reprezentáciu: Chceme hrávať

Obaja patria medzi najväčšie talenty slovenského futbalu, ani jednému z nich ale zatiaľ v zahraničí ruže nekvitnú. Ľavý obranca Róbert Mazáň si nedokázal vybojovať miesto v zostave španielskej Celty Vigo, tvorivý stredopoliar László Bénes sa zasa aj vinou zranení zatiaľ nepresadil v nemeckej Borussii Mönchengladbach. Aj preto koncom januára obaja zvolili možnosť hosťovania v nižšej súťaži.

Bénes aj po konzultácii s predstaviteľmi Mönchengladbachu zotrval v Nemecku a zamieril na polročné hosťovanie do druholigového Holsteinu Kiel. „V Gladbachu som nedostal šancu. Mužstvu sa darilo a tréner nerád menil zostavu. Preto som sa rozhodol, že pôjdem na hosťovanie,“ prezradil pre futbalsfz.sk.

László Bénes v Holstein Kiel
László Bénes bude naberať skúsenosti a hernú prax v Holsteine Kiel (foto: Facebook/Holstein Kiel)

Mazáň vymenil Španielsko za Taliansko. S druholigovým Venezia FC sa dohodol na polročnom hosťovaní s opciou na trvalý prestup. „Keď sa naposledy v Celte vymenil tréner, veril som, že môže prísť k zmene. Dostal som šancu v pohári a potom aj proti Barcelone. Myslím si, že som nepodal zlé výkony aj napriek tomu, že som dovtedy vôbec nehrával.  Preto som očakával, že po novom roku sa moja situácia môže zlepšiť, no nestalo sa tak. Hneď ako sa vyskytla možnosť ísť na hosťovanie do Venezie, neváhal som. Konzultoval som to s chanami, ktorí tam pôsobia a oni mi to odporučili,“ priblížil odchovanec Trenčína, ktorý v minulosti pôsobil okrem AS aj v Senici, Podbeskidzie Bielsko-Biala a v Žiline.

Slovenskú dvojicu nestraší fakt, že sa posunuli do menej kvalitnej súťaže. „Uvedomujem si hlavne to, že som rok pravidelne nehrával. Mám veľkú chuť a motiváciu svoju situáciu zmeniť. Preto som neriešil, či je to druhá liga. Podľa mňa aj táto súťaž má svoju kvalitu,“ vysvetlil svoj postoj 24-ročný Mazáň. Podobne to vidí i o tri roky mladší Bénes: „Druhá nemecká bundesliga je veľmi silná súťaž. Holstein Kiel má dobré mužstvo. Urobím všetko preto, aby som bol v lete pripravený hrať opäť Bundesligu. Do Kielu som prišiel preto, aby som pravidelne hrával, aby som sa zlepšoval a hlavne, aby som si užíval futbal.“

Róbert Mazáň vo Venezia FC
Róbert Mazáň sa po polročnom hosťovaní môže stať kmeňovým hráčom Venezie FC (foto: Facebook/Venezia FC)

Obaja reprezentanti sa o svojej situácii nedávno zhovárali aj s trénerom národného tímu Pavlom Hapalom, ktorý im odporučil zmenu dresu, aby získali ďalšie skúsenosti a predovšetkým zápasovú prax. „Keď budem zdravý a budem pravidelne hrávať a moja výkonnosť sa bude zlepšovať, verím, že by som sa mohol opäť vrátiť do reprezentácie. Mám veľkú motiváciu byť znova v národnom tíme,“ netají rodák z Trenčína Mazáň, ktorý doposiaľ v najcennejšom drese odohral šesť duelov „Samozrejme, že mojím cieľom je aj reprezentácia. Budem makať a urobím pre to všetko, aby som sa dostal naspäť do národného tímu,“ uzavrel pre zväzový portál jedennásobný reprezentant Bénes.

Najnovšie z klubu: Venezia AC

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk