Sarri sa po debakli zavrel s hráčmi v šatni na hodinu. Spochybňoval sám seba
zdroj: Maurizio Sarri.

Po prvom polčase s vyrovnaným priebehom mal mať zápasový scenár jasný priebeh. Chelsea už neraz v tejto sezóne zlomila súpera v druhom polčase. Namiesto dominantného nástupu modrej armády na čele s januárovou akvizíciou Gonzalom Higuaínom však prišla pohroma. Bournemouth prevalcoval favorita 4:0, Chelsea utrpela najťažšiu ligovú prehru od roku 1996. Vypadla z najlepšej štvorky a nečudo, že taliansky tréner Maurizio Sarri mal po stretnutí na svojich zverencov jednu-dve otázky.

Bola to katastrofa

V skutočnosti ich bolo omnoho viac, Talian sa odpovedí nedočkal. Novinári takmer hodinu čakali na najviac žiadaného muža na Dean Court. Sarri vyhnal z kabíny realizačný tím a zavrel sa s hráčmi. Až potom si splnil všetky pozápasové povinnosti vrátane rozhovorov.

„Na konci bezgólového polčasu bolo nepredstaviteľné čo i len pomyslieť, že druhé dejstvo môže byť takáto katastrofa. Snažím sa pochopiť, čo sa stalo,“ vravel Sarri pre BBC. Útoční hráči domácich King, Stanislas a najmä mladík Brooks vyzliekli defenzívu The Blues donaha. A to ešte domácim chýbal najlepší strelec Callum Wilson. Chelsea robila nepredstaviteľné chyby v defenzíve i rozohrávke, ofenzíve chýbala dynamika a moment prekvapenia. Higuaín na hrote sa trápil, ani len nevystrelil, lopty sa dotkol 29-krát - najmenej spomedzi všetkých hráčov vrátane brankárov.

Nedokážem ich namotivovať

Chelsea na ihrisku rozhodne nepôsobila ako jeden kompaktný tím. „Asi tak pred dvomi mesiacmi, keď sme museli čeliť prvým ťažkostiam, sme stratili našu identitu. Hráme ako jedenásť individualistov. Som veľmi frustrovaný, dnešok je veľký neúspech,“ pokračoval Sarri, ktorého tím v 24. kole prvýkrát vypadol z veľkej štvorky. „Je to moja chyba, nedokážem namotivovať týchto hráčov. Čo sa týka mentality tímu, robíme niečo zle. A neviem, prečo. Potrebujem to však zistiť rýchlo, pretože ďalší zápas hráme už o tri dni,“ sypal si popol na hlavu Sarri, ktorého Chelsea sa už v sobotu môže doma chytiť proti beznádejnému Huddersfieldu.

Chelsea má na konte o tri body menej než v rovnakej fáze minulej sezóny, na ktorej konci odišiel taliansky tréner Antonio Conte. A aj teraz sa už začínajú proti trénerovi búriť prvé skupinky priaznivcov The Blues. Sarrimu vyčítajú preťažovanie nevýrazného a v defenzíve chybujúceho Jorginha, zaraďovanie defenzívneho všadebola Kantého až niekam na pravé krídlo či posledné vyhlásenie o Hazardovi, ktorému odkázal, že môže odísť. Chelsea však stále môže otočiť rozbehnutú sezónu v úspech. Je v hre vo všetkých štyroch súťažiach a v lige je od štvrtého Arsenalu horšia len o skóre. Londýnsky klub však musí znovu objaviť svoju hernú tvár a identitu.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”