Rimania dostali sedemgólový debakel a prišli o pľujúceho Džeka
zdroj: twitter (screenshot)

Stred posledného januárového týždňa si v Taliansku spestrili štvrťfinálovými stretnutiami Coppa Italia. Už v utorok sa cesta skončila Marekovi Hamšíkovi, jeho Neapol vypadol s AC Miláno (0:2), v stredu padol aj Juventus, ktorému ani Cristiano Ronaldo nepomohol proti Atalante (0:3). Aby prekvapení nebolo málo, Fiorentina deklasovala AS Rím vysoko 7:1.

Ani Manolas, Fazio, Kolarov, N'Zonzi, Pastore, El Shaarawy či Čech Schick nezabránili katastrofickému priebehu štvrťfinálového duelu. Už v úvodnej dvadsaťminútovke sa na osi Mirallas - Chiesa, po dvoch obrovských chybách v defenzíve, dostala Fiorentina do dvojgólového vedenia a hoci Kolarovi sa podarilo v 28. minúte znížiť, do piatich minút reagoval Muriel. Po polčase sa tréner Eusebio Di Francesco pokúsil o zmenu, do hry poslal svoju hviezdu číslo jeden Džeka a tiež mladíka Pellegriniho. Toto rozhodnutie sa mu však napokon stalo aj osudným.

Dlho bol pokoj a vyrovnaný boj, no záverečná polhodina bola bohatá na udalosti. Najprv obrane poľahky unikol Benassi a zvýšil na 4:1 a dvadsať minút pred koncom sa práve dvojica striedajúcich hráčov dostala do rozhovoru s rozhodcom Manganiellom. Pellegrini videl za nešportové správanie žltú kartu a kanonier z Bosny a Hercegoviny, ktorý navyše uštedril arbitrovi pľuvanec, v zápase skončil. Džeko sa podľa talianskych médií mal počas zápasu pohádať aj so spoluhráčom Bryanom Cristantom. Teraz mu hrozí niekoľkozápasový dištanc.

„Čokoľvek by som teraz povedal, bolo by to zbytočné. Nemôžeme si dovoliť nechať sa takto zahanbiť a správať sa takto behom zápasu. Bol to strašný výkon, po absolútne všetkých stránkach,“ hneval sa po zápase tréner AS Rím Di Francesco. Keďže tri minúty po Džekovom vylúčení vyzliekli defenzívu donaha Benassi a hetrikový Chiesa a ďalšie dva góly pridal striedajúci Simeone, po výsledku 1:7 sa logicky začalo hovoriť aj o jeho konci na rímskej lavičke. „Budem o všetkom veľa premýšľať a myslím si, že tak urobí aj vedenie klubu. Pokiaľ ale ide o moju vlastnú rezignáciu, to môžem vylúčiť. O tom vôbec neuvažujem. Zápas mi ale ukázal naše problémy, okolo ktorých sa doteraz len našľapovalo,“ zakončil tlačovú konferenciu.

Slovák Dávid Hancko presedel celý zápas na lavičke náhradníkov Fiorentiny, v semifinále sa predstavia proti Atalante. Vo štvrtok 31. januára dokončia štvrťfinále pohára Inter Miláno s Laziom Rím.