ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Savićević zo Slovana má namierené do Poľska
zdroj: TASR

Savićević zo Slovana má namierené do Poľska

Bratislavský Slovan v zimnom prestupovom období pravdepodobne opustí ofenzívny stredopoliar Vukan Savićević. Podľa viacerých poľských zdrojov sa už len doľadujú posledné detaily jeho transferu do Wisly Krakov.

Dvadsaťpäťročný rodák z Belehradu, ktorý ale reprezentuje Čiernu Horu, sa podľa portálu wislakrakow.com už nachádza v Poľsku, kde by mal v priebehu stredy absolvovať lekárske vyšetrenia. Podľa spomenutého zdroja už ale nič nebráni jeho prestupu do ôsmeho tímu priebežného poradia Ekstraklasy. 

Odchovanec Crvenej zvezdy Belehrad sa stal hráčom Slovana v auguste 2015 za približne 120-tisíc eur. Kontrakt s "belasými" má platný do leta 2019. Na jeseň nastúpil vo všetkých súťažiach do 22 stretnutí, strelil dva góly, na ďalšie dva prihral. Savićević ale v tejto sezóne takmer nikdy nefiguroval v základnej zostave trénera Martina Ševelu. Plnú minutáž si vo Fortuna lige odkrútil na jeseň iba raz, v júlovom domácom stretnutí proti Podbrezovej. Do hry naskakoval zväčša z lavičky.

„Od Wisly Krakov sme obdržali ponuku na prestup Vukana Savičeviča. Ponuku zvažujeme a v priebehu dneška sa rozhodneme, či ju prijmeme. V nedeľu pred odchodom tímu na sústredenie sme sa s Vukanom predbežne dohodli na predĺžení zmluvy, avšak Wisla následne zvýšila svoju ponuku a prejavila o Vukana eminentný záujem. Na pozícii stredného záložníka máme k dispozícii ďalších štyroch hráčov, pričom sme Savičevičovi nechceli brániť v ďalšom rozvoji, predpokladám, že vo Wisle dostane na ihrisku viac priestoru. V súčasnosti sme blízko k dohode o jeho prestupe, avšak všetko je stále v štádiu rokovaní,“ vyhlásil viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Z Wisly Krakov len pred pár dňami odišiel slovenský krídelník Martin Košťál, ktorý prestúpil do Jagiellonie Bialystok. Mal to byť dôsledok veľkých finančných problémov klubu, ktorý predajom slovenského ofenzívneho stredopoliara získal potrebné prostriedky na štart v jarnej časti sezóny. Trápiacemu sa klubu je ochotný pomôcť i hviezdny Jakub Blaszczykowski. V polovici januára sa objavila informácia, že tridsaťtriročný hráč a dvaja ďalší investori plánujú Wisle požičať milión eur. Blaszczykowski, ktorý začiatkom januára opustil nemecký Wolfsburg, je údajne dokonca pripravený hrať bez nároku na plat.

Jarná časť najvyššej poľskej súťaže odštartuje na budúci víkend. Wisla Krakov nastúpi v 21. kole v pondelok 11. februára na pôde predposledného Górniku Zabrze.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk