ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Z Prešova odišiel aj Petko, zaujal Srb Vilotič
zdroj: Vladimír Chramazda

Z Prešova odišiel aj Petko, zaujal Srb Vilotič

V druholigovom Tatrane Prešov skončil ďalší z odchovancov. Zeleno-biely dres si už na jar na seba neoblečie 23-ročný obranca Miroslav Petko.

Okrem rodáka z metropoly Šariša, ktorý bol v ostatných sezónach neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy Tatrana, skončili v Prešove aj traja hráči, ktorí boli v klube na skúške. Trénera Antona Mišovca nepresvedčil Chorvát Franko Surac, ani dvojica Matúš Sakala a Richard Nemergut.

Pozitívnou správou je príchod srbského obrancu Stefana Vilotića, s ktorým vedenie rokuje o zmluve. Vilotić nastúpil v základnej zostave už v ostatnom prípravnom stretnutí proti poľskému Nowému Saczu. Len 19-ročný stopér bol od januára 2018 hráčom pražskej Slavie, na jeseň hosťoval v druholigovom FK Viktoria Žižkov. 

„Od minulého týždňa s nami trénuje Stefan Vilotić, ktorý nám do mužstva pasuje, chceli by sme sa s ním dohodnúť na spolupráci. V prípravných zápasoch zahral veľmi dobre v strede zálohy Roman Kovalčík. Je to pracovitý hráč, s ktorým máme takisto záujem spolupracovať. Momentálne riešime príchody ďalších hráčov, ktorí sa k tímu pripoja v najbližšom období,“ uviedol pre klubový web tréner 1. FC Tatran Anton Mišovec.

Najnovšie z klubu: 1. FC Tatran Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk