ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Žilinčania na sústredení prehĺbili vzťahy, stále hľadajú vhodné posily
zdroj: foto: mskzilina.sk

Žilinčania na sústredení prehĺbili vzťahy, stále hľadajú vhodné posily

Zatiaľ, čo väčšina fortunaligových tímov je ešte dnes na sústredení v Turecku, Žilinčania sú už z tepla doma. Narozdiel od väčšiny ligových konkurentov sa ale „šošoni“ nepripravovali v krajine polmesiaca, opäť zvolili sústredenie v Spojených arabských emirátoch. To podľa slov trénera Jaroslava Kentoša splnilo účel.

Žlto-zelení majú za sebou už štyri prípravné stretnutia proti zahraničným súperom. Postupne prehrali s Opavou, Taškentom a so Samarou, aby na záver sústredenia zdolali čínsky Evergrande. Pred ostrým štartom jarnej časti, v ktorom 16. februára privítajú pod Dubňom úradujúceho majstra z Trnavy, nastúpia ešte proti Wisle Krakov a Jihlave. Tretia časť zimnej prípravy odštartovala v domácich podmienkach v pondelok, deň po návrate zo SAE.

zdroj: Facebook/MŠK Žilina

„Hráči si s úvodnými dvoma tretinami zimnej prípravy poradili dobre. Bolo tam vysoké tréningové zaťaženie, do toho kvalitné porovnanie s medzinárodnými súpermi, ktorí nás svojou náročnosťou preverili a zároveň ukázali, na čom treba popracovať, čo zas treba odstrániť. Súboje vo vysokom tréningovom zaťažení nám nastavili zrkadlo, kde medzinárodný futbal smeruje. S ním sa chceme porovnávať pravidelne a najlepšie v súťažných zápasoch," rozhovoril sa pre mskzilina.sk tréner Jaroslav Kentoš.

Sústredenie v SAE poslúžilo v prvom rade na posun a zdokonalenie výkonnosti, nemenej dôležité však bolo utužovanie partie. „Aj z tohto pohľadu to vnímam veľmi pozitívne. Sústredenie sme zámerne vybrali tak, aby sme boli v komplexe sami. Aby trávili chalani spoločne čo najviac času, nielen na tréningoch. Mám z toho len a len dobré pocity. Vždy sa niečo môže vyskytnúť, drobné problémy, no zdravý kolektív, ktorého základy sme vybudovali už počas jesene, je podstatou. Teraz sme pracovali na ešte väčšom prehĺbení, čo sa, verím, darí. Treba si to vážiť, povedal som to aj chlapcom, lebo tímová chémia bude základom aj do jarnej časti,“ domnieva sa 44-ročný rodák z Vranova nad Topľou, podľa ktorého sa celý tím od leta, kedy sa chopil žezla, výrazne posunul vpred.

Miroslav Káčer a Paulinho
Žilinčania na sústredení v SAE zdolali čínsky Evergrande, ktorého trénerom je Fabio Cannavaro a kapitánom Paulinho (foto: mskzilina.sk)

S A-tímom „šošonov“ sa počas celej zimy pripravujú i talenty zo žilinskej akadémie, na stopérskom poste sa v dobrom svetle ukazuje dvojica Ján Minárik - Matej Moško. V najbližších dňoch sa počet hráčov v „áčku“ bude regulovať. „Aktuálne si chceme nechať do poľa v tréningoch dvadsať hráčov, preto je logické, že niektorí sa posunú do projektu. Je to však otvorený proces a chcem, aby to tak brali aj chalani. Chceme vidieť v našom tréningovom procese čo najširší počet hráčov, preto ešte môže dôjsť k posunom. Zranenia nás však trochu pribrzdili, preto sme aktuálne v rovnakom zložení ako na sústredení,“ priblížil Kentoš. Zranenia nakrátko vyradili z hry Fazlagića s Gambošom, dlhodobo zranení sú kapitán Michal Škvarka, Lukáš Jánošík a Vahan Bichakhchyan.

Aj vzhľadom na zranenia sa vedenie tretieho tímu priebežného poradia Fortuna ligy nevyhýba angažovaniu nových hráčov. „Máme rôzne alternatívy, prestupové okno je otvorené a stále hľadáme vhodné doplnenie do kabíny. Chceme zvýšiť konkurenciu v "A"-tíme, ale zároveň myslíme aj na "B"-tím, pretože potrebujeme mať oba kádre dostatočne široké,“ vysvetlil pre klubový web Jaroslav Kentoš, veriac, že jeho tím bude do dvoch týždňov stopercentne pripravený na druhú polovicu sezóny: „Priestor je stále veľký, no chcem, aby sme nadviazali na pozitíva zo sústredenia. Bolo na ňom vidno postupné zlepšovanie a zápas s čínskym Evergrande bol správnym vyvrcholením dubajského pobytu. Súper bol naozaj kvalitný a náš výkon spĺňal v určitých fázach prísnejšie kritériá. Preto verím, že s Wislou sa znova o kúsok zlepšíme, posunieme, i keď to bude za úplne iných podmienok ako proti Evergrande. Cieľom je kontinuálne sa zlepšovať, aby sme boli čo najlepšie pripravení na ligu po hernej i fyzickej stránke.“

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk