ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Tomáš Malec prestupuje z Litvy do Lotyšska
zdroj: TASR

Tomáš Malec prestupuje z Litvy do Lotyšska

Slovenský futbalový útočník Tomáš Malec bude mať v roku 2019 nového zamestnávateľa. Po úspešnom pôsobení v litovskom klube Žalgiris Vilnius sa sťahuje do lotyšského RFS Riga.

Pre dobre stavaného, 199 centimetrov vysokého zakončovateľa, to bude už deviaty klub v jeho profesionálnej kariére. Tú odštartoval v rodnom Trenčíne, odkiaľ hosťoval v Liptovskom Mikuláši, Rosenborgu a v Sigme Olomouc. Následne prestúpil do LASK Linz, no rakúsky klub ho poslal na hosťovanie do Lillestrømu. 

V roku 2017 si 26-ročný Malec zahral v Dunajskej Strede, uplynulý rok strávil v litovskom Vilniuse. V 26 zápasoch strelil 8 gólov, videl tri žlté a jednu červenú kartu. Mužstvu dopomohol ku konečnému druhému miestu v tabuľke, len dva body za prvým FK Súduva. V novej sezóne v roku 2019 bude dvojnásobný slovenský reprezentant hrávať za RFS Riga, ktorý v uplynulej sezóne lotyššskej najvyššej súťaže skončil na tretej priečke a vybojoval si miestenku do kvalifikácie Európskej ligy. Malec sa s Rigou dohodol na ročnej zmluve s opciou.

zdroj: Facebook/Futbola klubs RFS

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk