ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Okrem Černáka bude v Michalovciach hosťovať z Dunajskej Stredy aj Špiriak
zdroj: mfkzemplin.sk/Róbert Andrejov

Okrem Černáka bude v Michalovciach hosťovať z Dunajskej Stredy aj Špiriak

Siedmy tím priebežného poradia Fortuna ligy MFK Zemplín Michalovce postupne dopĺňa káder. Žlto-modrí chcú v zostávajúcich štyroch kolách základnej časti zabojovať o umiestnenie v top šestke. Dopomôcť im k tomu má i dvojica hráčov z Dunajskej Stredy.

Do konca sezóny bude na Zemplíne hosťovať útočník Roland Černák, ktorý ostatných deväť mesiacov kvôli zraneniu nezasiahol do súťažného diania. Na polročné hosťovanie prišiel do MFK i obranca Dominik Špiriak, ktorý už stihol i nastúpiť v prípravnom stretnutí proti treťoligovému FC Košice (2:2).

„Pricestoval som len v utorok a s mužstvom som ešte ani netrénoval, rovno som hral zápas. Súboj s Košičanmi mal solídne tempo a som rád, že sa mi doň podarilo dobre naskočiť. Zvykám si na nové prostredie, mesto vyzerá byť pekné, štadión sa mi taktiež páči a aj kolektív je výborný,“ prezradil stále len 19-ročný mládežnícky reprezentant pre denník Korzár.

Odchovanec Senca ešte na východe republiky nikdy nepôsobil, okrem materského klubu a DAC-u hrával aj v Komárne. „Ja sám som sa do Michaloviec pýtal. Teším sa, že Dunajská Streda mi to umožnila. Som veľmi rád, že tu môžem byť, našiel som tu dobré podmienky. Verím, že pomôžem sebe aj mužstvu. Máme veľkú šancu postúpiť do top šestky, stále bojujeme aj o pohár, takže máme o čo hrať,“ neskrýva vysoké ambície Dominik Špiriak.

Minulý týždeň Michalovčania vystužili ofenzívu gréckym krídelníkom Christosom Kountouriotisom z Panathinaikosu Atény, na lane majú aj stredopoliara Josého Casada zo Zlatých Moraviec.

Najnovšie z klubu: MFK Zemplín Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk