ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Exkapitán košickej Lokomotívy bude zachraňovať Trebišov
zdroj: fclokomotiva.sk

Exkapitán košickej Lokomotívy bude zachraňovať Trebišov

Ešte pár dní dozadu bol Patrik Zajacom kapitánom košickej Lokomotívy a jeho cieľ pre jarnú časť bol jasný - pomôcť mužstvu udržať sa v druhej lige. Paradoxne, tento cieľ sa nezmenil, zmenil sa však jeho zamestnávateľ. Po nečakanom vyhadzove sa „Zajo“, ako znie jeho prezývka, upísal Slavoju Trebišov. Tímu, ktorý je taktiež až po uši namočený v záchranárskych prácach. Spolu s ním putuje z Loky do Slavoja aj brankár Erik Kolbas.

Prvý kontakt s predstaviteľmi klubu zo Zemplína nadviazal dnes už bývalý kapitán Lokomotívy v decembri. „Keď vedenie Loky oznámilo, že neprihlási A-mužstvo do súťaže, ozval sa mi manažér Slavoja. Vtedy som sa však rozhodol zostať v Lokomotíve. Nakoniec sa klub zachránil, no paradoxne, ja som v ňom nezostal…“ rozhovoril sa Zajac pre ProFutbal.sk. V novom pôsobisku sa stretne s trénerom Jozefom Džubarom, ktorý ho spolu s Albertom Rusnákom viedol aj v Lokomotíve.

Skúsený krídelník mal po nútenom konci v Loky na stole viacero ponúk. „Ozvali sa mi kluby z nižších súťaží v Poľsku či v Maďarsku, no aj s ohľadom na rodinu som nechcel odísť niekam ďaleko. Myslím si, že Trebišov je správna voľba. Chalanov v tíme poznám, určite mi je to bližšie, ako keby som išiel do cudziny,“ vysvetlil bývalý hráč 1. FC Košice, Slovana Liberec, Vlašimu, Šale, Moldavy nad Bodvou, Bardejova či Táborska.

Cieľ 33-ročného ofenzívneho futbalistu je jasný. Trebišov zimuje na poslednej šestnástej priečke v druhej lige, v 17 dueloch nazbieral iba 13 bodov. O dva menej než predposledná Lokomotíva. Na záchranu aktuálne Slavoj stráca šesť bodov. „Verím, že klubu čo najviac pomôžem, a že sa zachránime. Chcem ukázať, čo vo mne je. Bude to náročná jar, no prvé dva zápasy hráme doma. Ak by sa nám ich podarilo vyhrať, priblížili by sme sa k tímom pred nami a bol by to napínavý boj o záchranu,“ verí v úspešnú jar Patrik Zajac.

Najnovšie z klubu: Lokomotiva Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk