ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bílovský už trénuje v Nitre, v Dukle Praha skončil aj Schranz
zdroj: fkdukla.cz

Bílovský už trénuje v Nitre, v Dukle Praha skončil aj Schranz

Posledný celok tabuľky najvyššej českej súťaže Dukla Praha skončila spoluprácu s dvomi slovenskými futbalistami Frederikom Bílovským a Ivanom Schranzom. Informoval o tom klub prostredníctvom vlastného webu.

Zatiaľčo ďalšie kroky najlepšieho strelca Dukly so štyrmi gólmi nie sú známe, stredopoliar Frederik Bílovský by sa mohol po odchode z Julisky stať novou posilou slovenského fortunaligistu FC Nitra. Pod Zoborom hľadajú náhradu za ofenzívneho ťahúňa Andreja Fábryho, ten hneď na začiatku prestupového obdobia odišiel do FK Jablonec. „Pre klub spod Zobora hovorí zaujímavá motivácia. Mužstvo má šancu dostať sa do prvej šestky a ocitlo sa vo štvrťfinále Slovnaft Cupu,” povedal na margo svojej budúcnosti pre štvrtkové vydanie denníka Šport Frederik Bílovský, ktorý si za ostatný polrok pripísal šestnásť štartov, zaznamenal jeden presný zásah

V pražskom klube pôsobí aj bývalý slovenský reprezentant Ján Ďurica, v širšom kádri brankár Matúš Hruška a stredopoliar Róbert Koval. Slovenským fanúšikom je známy aj srbský obranca Ivan Ostojić. V tabuľke sú poslední, o skóre za Karvinou. „Po nevyrovnaných výkonoch siahlo vedenie v septembri po zmene trénera. Z Opavy prišiel Roman Skuhravý. Mal určité predstavy a priznám sa, že sme si veľmi nezapasovali. Napriek tomu, že vedenie prejavilo záujem so mnou predĺžiť kontrakt, tréner sa rozhodol kabínu ‚prekysličiť’ novými menami,” dodal Bílovský. Odchovanec dubnického futbalu pôsobil v rokoch 2014 - 2016 v Spartaku Myjava.

Najnovšie z klubu: Dukla Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk