ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Transferová sága Košťála uzavretá, bude spoluhráč Kelemena a Kadleca
zdroj: facebook/Go2Score sport agency

Transferová sága Košťála uzavretá, bude spoluhráč Kelemena a Kadleca

Budúcnosť dvadsaťdvaročného slovenského stredopoliara Martina Košťála je definitívne uzavretá, po nútenom odchode z Wisly Krakov sa presunul do tímu štvrtého celku poľskej Ekstraklasy Jagiellonie Białystok.

Talentovaný krídelník musel Wislu opustiť po tom ako sa klub ocitol vo finančných ťažkostiach, vedenie sa rozhodlo týmto transferom zlepšiť hospodársku situáciu. To bolo nutné vzhľadom na ďalšie pokračovanie klubu v aktuálnom ročníku Ekstraklasy. Poľské médiá spomínali sumu za futbalistu na úrovni 350-tisíc eur. Na jeseň nastúpil odchovanec trnavského Spartaka za Wislu do devätnástich ligových stretnutí, zaznamenal dva góly a na päť asistoval. 

V Białystoku podpísal Košťál tri a pol ročný kontrakt, informuje zástupca hráča Go2Score sport agency na sociálnej sieti Facebook. V klube sa stretne s rodákmi Mariánom Kelemenom a novou posilou Andrejom Kadlecom z Trnavy. Podľa informácií, ktoré agentúra posunula portálu ProFutbal.sk, boli v hre o služby mladého Slováka kluby zo Slovenska, Česka, ale aj Holandska, Francúzska a Ameriky. Medializovaný záujem maďarského Ferencvárosu Budapešť nebol pravdivý.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Jagiellonia Bialystok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Poľsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk