ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovenskú enklávu v Karvinej rozšíril Martin Bukata
zdroj: mfkkarvina.cz

Slovenskú enklávu v Karvinej rozšíril Martin Bukata

Ďalším Slovákom v kádri českého prvoligistu MFK Karviná sa stal stredopoliar Martin Bukata. Dvadsaťpäťročný odchovanec košického futbalu už v pondelok odcestoval so svojimi novými spoluhráčmi na herné sústredenie do Slovinska.

Bukata po odchode z Košíc pôsobil v poľskom klube Piast Gliwice, odkiaľ zamieril do talianskeho Beneventa. Tomu sa síce v Serie B darí a bojuje o postup do najvyššej súťaže, no Bukata sa v tíme ocitol na vedľajšej koľaji. Po skončení zmluvy sa preto rozhodol zmeniť pôsobisko. "Martin k nám prichádza na prestup. Ide o hráča, ktorý môže v zálohe nastupovať na akejkoľvek pozícii, čo je veľká výhoda," pochvaľuje si športový riaditeľ MFK Karviná Lubomír Vlk

"Opäť ide o hráča, ktorého veľmi dobré poznám. Je to predovšetkým stredový hráč, pravák. Som presvedčený, že svojou nespornou kvalitou nám na jar určite pomôže," verí slovenský tréner Norbert Hrnčár, ktorý tak má v hráčskom kádri už päticu svojich krajanov. Okrem Bukatu aj Záhumenského, Kriváka, Faška a Gubu. Len nedávno pritom klub opustil stopér Marek Janečka, ktorý zamieril do Spartaka Trnava. 

V najbližších dňoch čaká Karvinú sústredenie v Moravskych Topliciach. "Vnímam to ako plus. Za týždeň sa so všetkými lepšie spoznám, vyšlo to pekne. Som rád, že sa môžem pripojiť k tímu a začať hneď trénovať," cituje klubový web slová Martina Bukatu

Karvinú čaká na jar boj o udržanie sa v českej Fortuna lige. Po 19 kolách má na konte len 15 bodov a iba vďaka lepšiemu skóre zimuje pred Duklou Praha. Úvodné kolo jarnej časti odohrá 9. februára doma proti Opave.

Najnovšie z klubu: Karviná

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk