ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Sulley chce s Michalovcami zabojovať o top šestku: Máme aj na prvú trojku
zdroj: Facebook/MFK Zemplín Michalovce

Sulley chce s Michalovcami zabojovať o top šestku: Máme aj na prvú trojku

Michalovce vstúpia do jarnej časti s tým istým útočníkom. Ghanský zakončovateľ Sadam Sulley napokon bude na východe republiky hosťovať do konca sezóny. Kmeňový hráč Legie Varšava sa tak rozhodol z jasného dôvodu - dokončiť to, čo začal.

Hoci Sulley nepatrí medzi najproduktívnejších útočníkov v lige, má stabilné miesto v zostave žlto-modrých. V minulej sezóne odohral 23 zápasov, v ktorých strelil 5 gólov. V aktuálnom ročníku naskočil do hry v 16 ligových dueloch s bilanciou 3 góly. „Pre útočníka to nie je najlepšia vizitka. Možno aj preto som sa rozhodol do Michaloviec vrátiť ešte na pol roka a dokončiť to, čo som začal,“ prezradil pre novinyzemplina.sk 22-ročný rodák z Akkry, ktorý má s Legiou kontrakt platný do leta 2020.

Dobre stavaný zakončovateľ mal možnosť zostať i v Legii, no tomu, že by pravidelne nastupoval za prvý tím poľského giganta sám veľké šance nedával. „Bolo by pre mňa veľmi ťažké dostať sa do zostavy. Konkurencia je tam totiž obrovská. O miesto v zostave treba, samozrejme, bojovať aj v Michalovciach, no tam by som to mal podstatne ťažšie,“ vníma Sulley situáciu reálne, veriac, že pôsobenie v Michalovciach mu do búducna pomôže. A nielen jemu, vlani v MFK hosťoval z Legie aj Japonec Niši, uplynulú jeseň zasa Poliak Nawotka a Američan Iloski: „Myslím si, že spolupráca je prospešná pre obidva kluby. Zatiaľ, čo Michalovce majú hráčov, ktorí im pomáhajú, Legia zase neposilňuje priamu konkurenciu, ale zohrávame sa v najvyššej súťaži iného štátu. Som o tom presvedčený, že hosťovanie tu je pre mňa osobne prospešnejšie, ako keby som hral v Poľsku v druhej lige.“ 

Michal Jonec a Sadam Sulley
Sadam Sulley je už druhú sezónu stabilnou súčasťou ofenzívy MFK Zemplín Michalovce (foto: Peter Brendza/novinyzemplina.sk)

Michalovce stoja pred druhou polovicou sezóny pred obrovskou výzvou. Aktuálne im totiž v tabuľke patrí siedma priečka, pričom majú rovnako 24 bodov ako šiesta Nitra. Účasť v skupine o titul by bola pre zverencov trénera Antona Šoltisa zaslúženou odmenou. „Aj fakt, že máme šancu dostať sa do top šestky ma presvedčil, aby som tu zostal. Vidím obrovskú šancu, môžeme sa tam dostať. Chceme ísť do prvej šestky,“ vyhlásil ambiciózny Sulley, ktorý si dokonca myslí, že jeho dočasný zamestnávateľ má ešte na viac: „Myslím si, že mužstvo má nielen na šestku, ale môžeme sa dokonca pohybovať aj v prvej trojke, či štvorke. Som presvedčený o tom, že máme mužstvo aj na to, aby sme sa pokúsili o európsku súťaž. Zápasy druhej polovice jesennej časti to jasne ukázali.“

Úvodný zápas jarnej časti odohrajú Michalovce na domácej pôde, keď 16. februára privítajú nováčika zo Serede. Pôjde o nesmierne dôležitý duel, keďže Sereď je v tabuľke piata, len o bod pred Zemplínčanmi.

Najnovšie z klubu: MFK Zemplín Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk