ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hráč trestaný v korupčnej kauze nastúpil v príprave za ViOn. Klub s ním naďalej počíta
zdroj: Jozef Bedej

Hráč trestaný v korupčnej kauze nastúpil v príprave za ViOn. Klub s ním naďalej počíta

Obranca Zlatých Moraviec Michal Pintér bol jeden z viacerých hriešnikov, ktorí boli zapojení do veľkej korupčnej kauzy, ktorá sa druhý polrok 2018 riešila na Slovensku. V zimnej príprave však aj naďalej nastupuje v drese fortunaligistu do zápasov.

Hoci sa sám do korupcie nezapojil a ponuku od vtedajšieho spoluhráča Róberta Gešnábela rázne odmietol, do problémov sa namočil tým, že na ilegálne skutky vo svojom okolí neupozornil klub ani políciu. Malo ísť o zápas s Trenčínom v sezóne 2016/17. „Gešnábel prišiel za mnou a Orávikom a povedal, že ak to klapne, traja si rozdelíme sumu desaťtisíc eur. Odmietol som byť akýmkoľvek spôsobom zainteresovaný do ovplyvňovania výsledku zápasu s Trenčínom. Jednoducho som nechcel zostreliť spoluhráča. Myslel som si, že tým je záležitosť pre mňa uzatvorená, viac som ju ani neriešil. Tvrdil som a stále tvrdím, že svedomie mám čisté a každému sa môžem pozrieť priamo do očí,“ popísal pre denník Šport Michal Pintér.

Prípad riešila Národná kriminálna agentúra (NAKA), športový trest mu udelila Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) vo výmere jedného kalendárneho roka. Najskôr bude môcť nastúpiť v jesennej časti nasledujúceho ročníka. Napriek tomu odohral sobotňajší prípravný duel proti Banskej Bystrici. „Disciplinárne opatrenie pre Pintéra sa vzťahuje na majstrovské zápasy. Je to futbalista, potrebuje niekde trénovať. Zostal vo ViOn-e, kde je aj doma, čo nepovažujeme za prehrešok,“ odobril štart hráča predseda komisie Miroslav Vlk.

Dvadsaťštyriročný rodák zo Zlatých Moraviec pôsobí v klube odmalička, napriek viacerým šumom napokon nikdy pôsobisko nezmenil. Kvalitný zadák by sa klubu mimoriadne hodil, po nelichotivých výkonoch figuruje aktuálne na poslednom mieste. „S Pintérom sme sa o celej situácii rozprávali. Ide o perspektívneho hráča a rozhodli sme sa, že mu otvoríme dvere a zaradíme do prípravy, nech sa udržiava v kondícii. Keď mu trest vyprší, počítame s ním, aby plnohodnotne nastupoval za nás v súťažných dueloch,“ potvrdil pre denník Šport ekonomický riaditeľ FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble Martin Ondrejka.

Najnovšie z klubu: Zlaté Moravce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk