ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Herc sa vrátil z Wolverhamptonu: Hľadali hráča na môj post, chceli ma vyskúšať
zdroj: TASR

Herc sa vrátil z Wolverhamptonu: Hľadali hráča na môj post, chceli ma vyskúšať

Na pondelňajšom tréningu v Dunajskej Strede sa opäť objavil v plnej záťaži aj slovenský stredopoliar Christián Herc. Mladý reprezentant mal byť začiatkom zimnej prípravy s výberom Adriána Guľu na tréningovom kempe v Turecku, napokon však zamieril na Britské ostrovy do svojho stále kmeňového mužstva.

Od skončenia jesennej časti Fortuna ligy sa talentovaný futbalista hlásil vo Wolverhamptone už druhý raz. Najprv ho limitovalo zranenie zadného stehenného svalu, ten si už doliečil a zabojoval o šancu. „V klube hľadali hráča na post, na ktorom hrávam a chceli vyskúšať svojich hráčov. Trénoval som s A-tímom, ale už som späť v Dunajskej Strede,“ povedal Christián Herc pre web Slovenského futbalového zväzu. Anglickú Premier League si ale zatiaľ nezahrá. „Uvidíme, čo sa bude diať v budúcnosti. Z klubu ma budú aj naďalej sledovať, ako doteraz,“ dodal k svojej aktuálnej situácii.

Na Slovensko sa vrátil už koncom minulého týždňa. Keď nefiguroval v mužstve ani na sobotňajší prípravný duel proti Soroksár SC (1:0), rozprúdilo to opätovné fámy o odchode do ruského Spartaka Moskva. Pravdou však ostáva, že od trénera DAC Petra Hyballu dostal len voľno do konca týždňa. Sám hráč o žiadnom prestupe nateraz nehovorí, aj keď špekulácie v médiách vníma. „Počul som o tom a teší ma, že majú kluby o mňa záujem. To je všetko, čo k tomu viem povedať,“ zakončil rodák z Levíc, ktorý na Žitnom ostrove pôsobí od začiatku kalendárneho roka 2018. Do Anglicka zamieril z mládeže FC Nitra v roku 2015. Počas jesennej časti nastúpil do osemnástich zápasov, pripísal si tri góly a štyri asistencie.

Najnovšie z klubu: Spartak Moskva

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Rusko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk