ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ančic sa inšpiroval Guľovcami: Čím častejšie máme loptu, tým skôr dáme gól
zdroj: FK Inter Bratislava

Ančic sa inšpiroval Guľovcami: Čím častejšie máme loptu, tým skôr dáme gól

Príprava druholigového Interu Bratislava na jarnú časť je v plnom prúde. Oproti jeseni nastalo v klube niekoľko personálnych zmien, a to nielen v hráčskom kádri, ale aj v realizačnom tíme. Na rozvoji hráčov sa od prvého januárového tréningu aktívne podieľa aj ambiciózny tréner Juraj Ančic, doteraz pôsobiaci vo fortunaligovom AS Trenčín. Na žlto-čierne prostredie si zvykol veľmi rýchlo, v klube sa už po pár dňoch cíti ako doma.

Maximalizmus a absolútne nasadenie vyžadoval v Trenčíne a podobne ho bude vyžadovať aj od bratislavských zverencov. „Pokiaľ chceme uspieť, všetci musíme pracovať na sto percent. Ja inak robiť ani neviem,“ cituje klub v tlačovej správe Juraja Ančica, ktorý bude spolu s Miroslavom Jantekom zodpovedný za športovú formu i výsledky Interu. Prvé poznatky o novom pôsobisku už nabral, o sile mužstva hovorí pozitívne. „S mužstvom trénujem síce iba týždeň, ale za ten čas som sa s touto partiou zžil natoľko, že mám pocit, akoby som tu pracoval podstatne dlhšie. Z doterajšej spolupráce mám výborný dojem,“ skonštatoval nový asistent trénera.

Inter figuruje po jeseni na desiatej priečke, na čelo tabuľky má štrnásťbodové manko a deväťbodový náskok pred posledným Trebišovom. Po Lipanoch majú najhoršiu defenzívu v súťaži. Smerom k ambíciám klubu Ančic doplnil: „Priznám sa, nie som typom trénera sústrediaceho sa výlučne iba na tabuľku. Spolu s kolegami sa budeme snažiť neustále zlepšovať herný prejav našich chlapcov. A keď sa budú zlepšovať oni, som presvedčený, že našou hrou sa budeme presadzovať a budeme stúpať aj v samotnej tabuľke. Mám takú zásadu, že čím častejšie máme loptu na kopačkách, o to väčšia je šanca, že dáme gól.“

Juraj Ančic (Inter Bratislava)
Ančic sa už v Interi cíti ako doma. (foto: FK Inter Bratislava)

V minulosti prešiel Ančic ako veľký futbalový talent rukami renomovaných koučov ako Griga, Csaplár, Komanický, Jurkemik či Bílek. Jeho rozbiehajúcu sa trénerskú dráhu ale výraznejšie ovplyvnili až súčasní kolegovia. „Keď som začínal v trenčianskej mládeži, veľmi pozorne som počúval názory Norberta Guľu. Jeho myšlienky a filozofia sa mi hneď zapáčili. Vzal som si z nich veľkú inšpiráciu. Veľmi sa mi páči aj práca jeho známejšieho brata Adriána. Podľa mňa patrí medzi absolútnu slovenskú špičku,“ vzdal kompliment súrodencom Guľovcom. Aj vo svojej rodine však nájde ďalšieho trénera, jeho otec Peter má za sebou v tejto oblasti bohaté skúsenosti. „Vo futbale toho zažil veľa. Keď sa spolu bavíme o našom zamestnaní, často mi hovorí, ako v ťažkých chvíľach dokázal zvládnuť kabínu. Vždy si v nej vedel urobiť poriadok. V tom bol fakt mimoriadne silný.“

Jeho hráčska kariéra sa nerozvinula naplno, proti boli opakujúce sa zranenia, ktoré následne negatívne pôsobili aj na jeho psychiku. „Vtedy som nepremýšľal adekvátne. Musel som sa naučiť zmeniť svoje mentálne nastavenie. Teraz sa mojim zverencom snažím aj na vlastnom príklade ukázať to, že aj negatívne veci sa dajú chápať oveľa priaznivejšie, ako na prvý pohľad vyzerajú,“ zamýšľa sa bývalý reprezentant. Medzi jeho hlavné prednosti patril aj fakt, že mal silné obe nohy. „Som jednoznačne za to, že hráči musia zvládať prácu s loptou oboma nohami na vysokej úrovni. Podľa toho pripravujem aj jednotlivé cvičenia. Center, prihrávka, zakončenie. A to všetko v rýchlosti pravačkou aj ľavačkou,“ zakončil Ančic, ktorého majstrovská premiéra na lavičke sa uskutoční spolu s trénermi Jantekom, Bachledom, Šogorom a Kollárom 9. marca v Liptovskom Mikuláši.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Inter Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 4. liga BFZ B

Pozri viac

HOKEJ.sk