ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovan rozhodol o Pauschekovi, Sadikim i Tučevičovi. Na sústredenie aj piati dorastenci
zdroj: Lukáš Pauschek a Cicinho z AS Rím.

Slovan rozhodol o Pauschekovi, Sadikim i Tučevičovi. Na sústredenie aj piati dorastenci

„Momentálne je to stále v štádiu riešenia, no v najbližších dňoch by sa to malo uzavrieť,“ potvrdil pre ProFutbal.sk špekulácie o návrate do Slovana odchovanec bratislavského klubu Lukáš Pauschek (26). To, že belasí rokujú o príchode štvornásobného reprezentanta, nám potvrdil v stredu i tréner Slovana Martin Ševela. Vo štvrtok však správy o príchode obrancu FK Mladá Boleslav vyvrátil viceprezident jesenného majstra Ivan Kmotrík ml.

„Vzhľadom na množiace sa otázky ohľadom Lukáša Pauscheka môžem povedať toľko, že sme boli v telefonickom kontakte. Rozprávali sme sa o prípadnej budúcej spolupráci a jeho návrate do Slovana, no momentálne nerokujeme ani s Lukášom a ani s Mladou Boleslavou. Máme k dispozícii dvoch kvalitných pravých obrancov. Na jeseň na tomto poste stabilne hrával Mitch Apau, ktorý nevynechal ani minútu, dominuje v defenzívnych štatistikách a strelil tri góly. Alternatívou je perspektívny Jurij Medveděv, ktorý má veľký potenciál, čo mohli fanúšikovia vidieť aj v stredajšom prípravnom zápase. Aktuálne teda nehľadáme posilu na post pravého obrancu. Lukáš má v Mladej Boleslavi kontrakt do leta, pričom uvidíme, čo prinesie budúcnosť,“ vyhlásil Kmotrík pre klubový web. Na druhej strane, Mladá Boleslav na svojej stránke informovala, že Pauschek je spolu s ďalšími vrátane slovenského brankára Ľuboša Kamenára na odchode z klubu.

Slovan neposilní ani dvojica Nehar Sadiki a Ilija Tučevič, ktorých prípravný duel proti Olomoucu podľa Ševelu „vyzliekol“. Naopak, so Slovanom Bratislava v piatok odletí na sústredenie na Maltu pätica dorastencov Martin Trnovský, Adam Jackuliak, Denis Potoma, David Strelec a Alexander Tóth. Slovan bude pred štartom jarnej časti Fortuna ligy hľadať posilu na stopérskom poste. „Chceme priviesť kvalitného stredného obrancu, ktorý by bol konkurenciou pre Vasila Božikova a Kenana Bajriča. V horizonte najbližších šiestich mesiacov by sme sa radi posilnili aj v krídelnom priestore. Aktuálne disponujeme tromi krídelníkmi, na zdvojenie postov potrebujeme ešte jedného hráča,“ dodal Ivan Kmotrík ml.

foto: tasr
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Mladá Boleslav

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk