ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Wisla Krakov predáva Martina Košťála, klub súrne potrebuje peniaze
zdroj: wisla.krakow.pl

Wisla Krakov predáva Martina Košťála, klub súrne potrebuje peniaze

Hoci Wisle Krakov patrí po jesennej časti poľskej Ekstraklasy solídna ôsma priečka v tabuľke, klub je na tom veľmi zle. Kopia sa mu dlhy a budúcnosť nevyzerá vôbec ružovo. Pomocnú ruku podáva aj krídelník Jakub Blaszczykowski, ktorý je ochotný spolu s ďalšími dvoma investormi požičať Wisle milión eur.

Vedenie klubu aktuálne zvažuje všetky možnosti na záchranu. Čoraz reálnejšie preto vyzerá i predaj šikovného slovenského krídelníka Martina Košťála. Wisla za neho údajne môže zinkasovať okolo 350-tisíc eur, čo by malo stačiť na to, aby klub bez problémov dohral sezónu. „Chcel som tu zostať, no dozvedel som sa, že nemôžem. Klub potrebuje peniaze,“ cituje slová 22-ročného rodáka z Nových Zámkov portál sportowefakty.wp.pl

V ostatných dňoch sa objavili špekulácie, že Košťál by mohol nahradiť Lukáša Haraslína v Lechii Gdaňsk, nateraz je ale otázne, či Haraslín opustí prvý tím priebežného poradia Ekstraklasy. Reálnejšie sa tak javí transfer bývalého hráča Spartaka Trnava do Jagiellonie Bialystok, alebo do maďarského Ferencvárosu Budapešť. „O všetkom sa rozhodne v najbližších dňoch. Interes prejavila Jagiellonia, ale aj ďalšie poľské kluby,“ priznal dlhoročný mládežnícky reprezentant, o ktorého sa podľa slov prezidenta Wisly Rafala Wislockého zaujíma až päť klubov.

Najnovšie z klubu: Wisla Kraków

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Poľsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk