ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Mladá Boleslav potvrdila odchody Pauscheka i Kamenára, z ViOn-u prichádza Ewerton
zdroj: Jozef Bedej

Mladá Boleslav potvrdila odchody Pauscheka i Kamenára, z ViOn-u prichádza Ewerton

Výrazné zmeny v zime nastali v desiatom tíme priebežného poradia českej Fortuna ligy FK Mladá Boleslav. Z klubu, ktorý bojuje o účasť v skupine o titul odchádza aj dvojica Slovákov. Brankár Ľuboš Kamenár zatiaľ nemá nové pôsobisko, krajný bek Lukáš Pauschek má namierené do bratislavského Slovana.

„V klube došlo a dochádza k mnohým zmenám. Budujeme nové perspektívne mužstvo. Mali sme skúsených starších hráčov, ale nepredvádzali výkony. Výsledky neodpovedali podmienkam, aké mali. Potešilo ma, že hráči, ktorí k nám prichádzajú, k nám prísť chceli a nevymýšľali si mimoriadne zvláštne podmienky,“ rozhovoril sa pre klubový web prezident FK Mladá Boleslav Josef Dufek, ktorý predstavil nové posily a dodal, že vedenie klubu stále pracuje na angažovaní stredného záložníka a útočníka.

Mužstvo v zime posilnili stopér Hájek z Plzne, stopér Tatajev z Krasnodaru, ďalší obranca Hašek a brankár Stejskal z Hradca Králové, stredopoliar Ewerton, známy z pôsobenia v Zlatých Moravciach, obranca Tulio z Vlašimu a obranca Tvaroh z Ingolstadtu. Navyše, z hosťovania v Žiline sa vrátil stopér Šušnjar a z Pardubíc zasa obranca Klíma. 

ViOn Zlaté Moravce - Zemplín Michalovce (Ewerton, Žofčák)
Jednou z posíl českého klubu je i stredopoliar Ewerton, známy z pôsobenia v Zlatých Moravciach (foto: Jozef Bedej)

Automaticky došlo i k odchodom z klubu, a tie sa dotýkajú aj slovenských futbalistov. Stopér Hůlka zamieril do Bohemiansu, stredopoliar Kateřiňák do Hradca Králové, ofenzívny univerzál Diviš do Slovácka. Nový angažmán si môžu hľadať i záložníci Valenta a Konaté, ako aj slovenské duo brankár Ľuboš Kamenár a krajný bek Lukáš Pauschek. Ten je už jednou nohou v Slovane Bratislava. Tridsaťjedenročný odchovanec Spartaka Trnava Kamenár v minulosti pôsobil okrem Trnavy aj v Petržalke, Nantes, Sivasspore, Sparte Praha, Celticu Glasgow, Györi, Ślasku Wroclaw a v maďarskom Vasasi Budapešť.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk