ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Žilinčania si užívajú leto v zime, v SAE ich čaká dril i utužovanie vzťahov
zdroj: mskzilina.sk

Žilinčania si užívajú leto v zime, v SAE ich čaká dril i utužovanie vzťahov

Futbalisti Žiliny vymenili zimu a sneh za letné počasie v Spojených arabských emirátoch. „Šošoni“ v stredu odleteli na jedenásťdňové sústredenie, počas ktorého odohrajú tri prípravné stretnutia. Tréner Jaroslav Kentoš nominoval 26 hráčov, nechýba ani pätica mládežníckych reprezentantov z „dvadsaťjednotky“, ktorá strávila ostatné dni s výberom Adriána Guľu v Turecku.

Žilinčania majú za sebou úvodnú fázu prípravy, ktorá prebiehala v domácich podmienkach. „Hodnotím ju pozitívne. Bolo to o vyššom tréningovom zaťažení a odolnosti chalanov. Vidieť to bolo aj v prvom prípravnom zápase. Celú prvú časť tak zvládli chalani dobre,“ rozhovoril sa pre klubový web Jaroslav Kentoš, ktorý víta zmenu prostredia: „Je to dôležité a veľmi pozitívne. V SAE sme boli pred rokom, absolvovali sme tam aj inšpekčnú cestu. Ubytovanie, posilňovňa, plaváreň, ihriská, všetko je na vysokej úrovni. Teším sa, že budeme spolu. Desať dní strávime s chalanmi a s realizačným tímom. Verím, že nám toto sústredenie pomôže, aby sme sa znovu posunuli o niečo ďalej a boli čo najlepšie pripravení na úvod jarnej časti.“

Sústredenie poslúži na utuženie partie, no rozhodne to nebude žiadna dovolenka. „Pripoja sa k nám aj piati reprezetanti, konečne budeme všetci spolu, na čo sa veľmi tešíme. Určite popracujeme aj na mentálnej príprave, aby mužstvo nadviazalo na dobrú tímovú chémiu z jesene. Okrem herných vecí sa tak zameriame aj na teambuilding, na čo takéto spoločné sústredenia slúžia. Samozrejme, bude to ale hlavne o herných veciach a tréningovej záťaži,“ priblížil Kentoš a jedným dychom dodal, že záťaž bude medzi hráčov rozdelená v troch zápasoch proti zahraničným súperom rovnomerne: „Každý dostane na sústredení príležitosť v zápasoch. Výhodou bude, že vieme, do čoho ideme. Hráči to poznajú, máme tam výborne pripravené plochy, stabilné počasie.“

„Žlto-zelení“ nastúpia na prvý prípravný zápas v rámci sústredenia proti Lokomotivu Tashkent, následne si zmerajú sily s PFC Kridla Sovietov Samara a s Guangzhou Evergrande. Všetky zápasy by mali byť odvysielané na klubovej televízii. 

Termíny prípravných stretnutí na sústredení:
18. januára o 13.00 h: FK Lokomotiv Tashkent - MŠK Žilina
22. januára o 11.00 h: PFC Kridla Sovietov Samara - MŠK Žilina
25. januára o 16.00 h: Guangzhou Evergrande - MŠK Žilina

Zoznam hráčov na sústredení:
Brankári:
Dominik Holec, Miloš Volešák
Hráči v poli:
Filip Kaša, Ivan Diaz, Enis Fazlagić, Jakub Holúbek, Jaroslav Mihalík, Martin Králik, Branislav Sluka, Benson Anang, Miroslav Káčer, Michal Škvarka, Viktor Pečovský, Filip Balaj, Bernard Petrák, Vladimír Majdan, Adam Kopas, Roland Gerebenits, Ján Minárik, Matej Moško, Patrik Myslovič; pätica reprezentantov Róbert Boženík, Michal Tomič, Samuel Petráš, Kristián Vallo, Martin Gamboš (k tímu sa pripoja v SAE)

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk