ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Brankárska rošáda v Slavii, Vantrubu nahradil Kuciak
zdroj: Jozef Bedej

Brankárska rošáda v Slavii, Vantrubu nahradil Kuciak

Česká Slavia Praha vystužila káder o skúseného slovenského brankára Martina Kuciaka. V jarnej časti nahradí krajana Martina Vantrubu, ktorý paradoxne zamieri na hosťovanie do Podbrezovej.

Skúsený 36-ročný brankár, ktorý naposledy pôsobil práve v Podbrezovej, bude hájiť v pražskom klube pozíciu trojky: "Úlohy, ktoré v tíme budem mať, sme si so Štěpánom Kolářom a športovým riaditeľom Janom Nezmarom vykomunikovali hneď na začiatku. Prichádzam ako náhrada za Martina Vantrubu. Úloha je pre mňa jasná: Pomáhať nielen brankárom, ale každému hráčovi v mužstve. Slavia má tie najvyššie ciele, mojou úlohou je pomáhať tvoriť atmosféru pre ostatných, aby sme dosiahli na méty, ktoré máme pred sebou.“

Športový riaditeľ Slavie Jan Nezmar pre klubovú stránku pražského tímu objasnil, prečo došlo k brankárskej rošáde. „Martin Vantruba bol v Slavii pol roka. Hoci mal za sebou majstrovskú sezónu v Trnave, kde bol jednotkou a mal pravidelnú hernú prax, čo preňho bola skvelá skúsenosť, tak sme potrebovali, aby nasal atmosféru Slavie a poznal, ako to tu chodí. Pre brankára to je vždy veľmi špecifické. Povedal by som, že sa to za pol roka podarilo. Do detailov vie, aké máme naňho nároky. Po reorganizácii kádru v Podbrezovej sa ponúkla možnosť, že by mohol ako jednotka chytať slovenskú ligu, a tak sme začali riešiť hosťovanie pre jarnú časť v Podbrezovej s tým, že pozíciu trojky v A-tíme zaujme náš mladý brankár, ako napríklad Jakub Markovič. V priebehu prípravy sme ale zistili, že na to nie je ešte úplne pripravený."

"Práve preto, že Martin Vantruba odchádza do Podbrezovej, sa otvorila možnost získať skúseného brankára na pozíciu číslo tri s tým, že si brankárov v podstate vymeníme," dodal Nezmar, podľa ktorého slov podpíše Kuciak zmluvu do 30. júna 2019.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Podbrezová

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk