ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Našiel sa nový Bayo? DAC podpísal nového útočníka
zdroj: fcdac.sk

Našiel sa nový Bayo? DAC podpísal nového útočníka

Druhou posilou slovenského prvoligistu z Dunajskej Stredy sa stal kmeňový hráč českého Příbramu Bastian Karsten Ayong. Čoskoro dvadsaťjedenročný zakončovateľ sa začiatkom pracovného týždňa pripojil k tímu trénera Hyballu, pred ním sa už k mužstvu pridal maďarský stopér Dániel Csóka.

Český mládežnícky reprezentant kamerunského pôvodu podpísal na Žitnom ostrove kontrakt na dva a pol roka. Dobre stavaný stredný útočník prišiel do Dunajskej Stredy v pondelok, nasledujúci deň absolvuje prvý tréning. „Karsten je mladý hráč so zaujímavou minulosťou. Sledovali sme ho dlhšiu dobu a teraz sa naskytla možnosť na jeho prestup, nakoľko v lete sa mu v Příbrame končí zmluva. Ide o dobre stavaného a silného útočníka so schopnosťou podržať loptu. V našom tíme sa znova stretne s bývalým spoluhráčom z Příbramu aj českej reprezentácie do 20 rokov Martinom Jedličkom, ktorý mu, verím, pomôže v rýchlej adaptácii na nové prostredie,“ povedal o Ayongovi pre klubový web športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

Ayong sa narodil 20. januára 1998 v kamerunskom meste Ombessa. V dvanástich sa s rodinou presťahoval do Čiech, kde začal hrávať za Slaviu Praha a od roku 2012 za České Budějovice. Uchytil sa v Příbrami, kde pôsobil od roku 2014 a v dorasteneckom veku patril medzi najlepších útočníkov. V drese tohto klubu si zahral mládežnícku Ligu majstrov, v osemfinále proti Benfice Lisabon sa presadil aj strelecky. Jeho spoluhráčom bol v tom čase Martin Jedlička, aktuálne brankárska jednotka DAC-u. V českej súťaži debutoval v decembri 2016 ako osemnásťročný a dokopy nazbieral jedenásť štartov. Ostatnú jeseň strávil na hosťovaní v poľskej Ekstraklase, v tíme Piast Gliwice.

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk