ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hapal sa v Turecku stretol so Škrtelom, Kuckom i mladými reprezentantmi
zdroj: futbalsfz.sk

Hapal sa v Turecku stretol so Škrtelom, Kuckom i mladými reprezentantmi

Prestávku uprostred sezóny využívajú mnohé slovenské či české kluby na sústredenie v Turecku, kde sú aktuálne omnoho priaznivejšie klimatické podmienky. V krajine polmesiaca sa momentálne pripravuje aj naša reprezentácia do 21 rokov, ktorá už má úspešne za sebou aj jeden prípravný zápas.

Do Turecka v polovici januára vycestovala aj trénerská dvojica Pavel Hapal a Oto Brunegraf. Reprezentačný kormidelník sa stretol, resp. stretne s viacerými hráčmi, aby si na vlastné oči urobil obraz o ich aktuálnej forme. 

„Chceli sme sa stretnúť opäť s hráčmi, ktorí sú tu a patria aj do reprezentácie. Sú tu kluby z tureckej ligy či aj naša dvadsaťjednotka. Chceme vidieť čo najviac prípravných zápasov, tréningy a s jednotlivými hráčmi sa rozprávame,“ priblížil pre futbalsfz.sk pracovnú cestu Pavel Hapal, ktorý už má za sebou stretnutie s dvojicou kľúčových reprezentantov Martinom Škrtelom a Jurajom Kuckom: „Bývajú kúsok od nás. Pozdravili sme sa aj s výpravou dvadsaťjednotky, ktorej sme sa boli aj prihovoriť. Diskutovali sme o minulom zraze a o našich predstavách do toho ďalšieho, ktorý bude už kvalifikačný.“

Dvojica Škrtel - Kucka sa v ostatných dňoch objavila v mnohých prestupových špekuláciách. V prípade Škrtela sa dokonca spomínal interes slávnej Barcelony, všetko však nasvedčuje tomu, že zotrvá vo Fenerbahce. Otázna je ale budúcnosť Kucku v Trabzonspore, čoraz viac sa šepká o jeho návrate na Apeninský polostrov, konkrétne do Parmy. 

kucka
Martin Škrtel pravdepodobne zostane vo Fenerbahce, Juraj Kucka sa možno bude sťahovať späť do Talianska (foto: TASR)

„Obaja potvrdili, že ak budú zdraví, tak budú pokračovať v národnom tíme. Kucka ešte rieši, či prestúpi, ale to nebudeme predbiehať. Martin vyzerá, že ostane vo Fenerbahce, za ktorý odohral polčas proti AZ Alkmaar. Hral zodpovedne. Bolo to typické prípravné stretnutie, viac sa ešte asi venujú tréningom. Martin nespravil žiadnu vážnu chybu a prvý polčas vyhrali 1:0, takže bonusom bolo čisté konto, kým bol na ihrisku,“ prezradil 49-ročný rodák z Kroměříza, ktorý 27. júla oslávi „päťdesiatku“. 

Hapal s Brunegrafom nevynechali ani zápas našej „dvadsaťjednotky“ proti juniorom Fenerbahce. Mladí Slováci vyhrali po dobrom výkone tesne 1:0. „Bol som prekvapený. Výsledok je viac ako milosrdný pre Fenerbahce, lebo naši mali veľa šancí a mohli vyhrať aj väčším rozdielom. Potvrdilo sa nám to, že aj táto generácia chalanov bude pre ďalšiu kvalifikáciu zaujímavá,“ domnieva sa reprezentačný kormidelník, ktorý nevynechá ani utorkový zápas „sokolíkov“ proti Uzbekistanu. Na Slovensko sa vráti v stredu 16. januára spolu s výberom do 21 rokov.

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk