ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ďalší odchod z trnavskej kabíny, tentoraz utrpela ofenzíva
zdroj: TASR

Ďalší odchod z trnavskej kabíny, tentoraz utrpela ofenzíva

Slovenský úradujúci majster FC Spartak Trnava pokračuje v početných zmenách v kádri. Krátko po odchode brankára Martina Chudého do poľskeho celku Gornik Zabrze prichádza druhý transfer za hranice. Teraz sa to však týka hráča z ofenzívy.

Z mužstva napokon odchádza aj jedna z posledných posíl z čias kormidelníka Nestora El Maestra. Dvadsaťpäťročný krídelník Vachtang Čanturišvili sa podľa očakávania sťahuje do Čiech, kde sa dohodol na spolupráci s prvoligovým klubom Fastav Zlín. Ľavonohý gruzínsky reprezentant podpísal zmluvu na dobu dva a pol roka.

Odchovanec klubu Sasco Tbilisi pôsobil následne aj v kluboch Norchi Dinamoeli, Zestafoni, Dinamo Tbilisi či ukrajinským PFK Oleksandriya. Od lete 2017 posilnil Trnavu, ktorú doviedol k majstrovskému titulu a hral s ňou aj v pohárovej Európe, kde to Spartak dotiahol až do skupinovej fázy Európskej ligy.

Okrem brankára Martina Chudého (Gornik Zabrze/Poľsko) odišli už šiesti obrancovia Boris Godál (AEL Limassol/Cyprus), Lukáš Greššák a Martin Tóth (obaja Zaglebie Sosnoviec/Poľsko), Andrej Kadlec (Jagiellonie Bialystok/Poľsko), Matej Oravec (Podbrezová) a Denis Horník (Petržalka). Ofenzívne rady utrpeli odchodmi Mareka Bakoša (koniec hosťovania z Plzne), Erika Jirku (koniec hosťovania z CZ Belehrad) a Aliho Ghorbaniho (Sepahan/Irán).

Najnovšie z klubu: Zlín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk