ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Šamoríne aj jeden z najväčších talentov Fluminense
zdroj: Amatérske fotky Slavoj Trebišov

V Šamoríne aj jeden z najväčších talentov Fluminense

Druholigový Šamorín odštartuje zimnú prípravu na jarnú časť až v pondelok 14. januára. Už dnes ale klub predstavil prvé posily, ktoré vystužia káder aktuálne deviateho tímu tabuľky.

Pozitívnou správou pre fanúšikov i predstaviteľov ŠTK je pokračovanie útočníka Peua, a tiež návrat šikovného tvorcu hry Lucasa Henriqueho dos Santosa, známeho ako Luquinhas. Ten v šamorínskom drese odohral sezónu 2016/2017 a patril medzi najlepších tvorcov hry v súťaži. 

Ďalšími dvoma posilami do jarnej časti sú len dvadsaťroční talentovaní mladíci - stredopoliar Gabriel Capixaba, ktorý patrí medzi najvýraznejšie talenty v akadémii brazílskeho Fluminense, a pravý obranca Diogo, ktorý bol kapitánom mužstva Fluminense U20.

Dres Šamorína si na jar bude obliekať aj sedemnásťročný Tamás Méry, ktorý do klubu prichádza z akadémie maďarského Györu. Vekom stále ešte len tínedžer na jeseň absolvoval aj debut v druhej maďarskej lige. 

„S tvorbou kádra sme zatiaľ spokojní. Pracujeme však na posilnení viacerých postov, priestor na doplnenie kádra vidíme v obrane, strede poľa i útoku. Vedieme viacero rozhovorov s vytipovanými hráčmi a očakávame, že v priebehu týždňa dotiahneme príchod aj ďalších posíl,“ prezradil pre stksamorin.sk hlavný tréner Sanjin Alagić. Jeho tím odohrá v príprave šesť zápasov, prvý 26. januára na ihrisku ETO Györ.

Káder ŠTK Šamorín na začiatku zimnej prípravy 2019:
Brankári:
Jakub Bubák, Juraj Hajdúch, Dalibor Rožník
Obrancovia:
Draško Matej Marić-Bjekić, Marek Pittner, Diogo, Vladimír Pončák, Marián Štrbák, Jakub Čunta, Vladimír Fujak
Stredopoliari:
Kyle Knotek, Ľubomír Mezovský, Tamás Németh, Luquinhas, Gabriel Capixaba, István Kálmán
Útočníci:
Peu, Juraj Pančík, Mário Almaský, Gergely Viola, Tamás Méry, Nikolas Bujka

Najnovšie z klubu: Šamorín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk