ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Trenčíne len 27-ročný nemecký konzultant: Každý deň sa chceme zlepšovať
zdroj: astrencin.sk

V Trenčíne len 27-ročný nemecký konzultant: Každý deň sa chceme zlepšovať

Zatiaľ najväčšie zmeny počas zimy nastali v AS Trenčín v realizačnom tíme. Na poste asistenta trénera vystriedal Juraja Ančica Richard Slezák z bratislavského Interu. Do funkcie konzultanta zasa nastúpil Nemec Matthias Kohler.

Hoci má mladý odborník len 27-rokov, za sebou má už množstvo skúseností z vrcholového futbalu. Tie by chcel preniesť do Trenčína a v spolupráci s trénerským štábom, na čele s Vladimírom Cifraničom, zlepšiť aktuálne nelichotivé postavenie AS v tabuľke. Kohler v minulosti pôsobil v Ajaxe Amsterdam, Ajaxe Kapské Mesto, pracoval aj pre holandskú a nemeckú futbalovú asociáciu.

„V Amsterdame som sa zoznámil s pánom Lingom. Po prvý raz sme sa stretli na konci minulého roka. Dnes mám pred sebou ďalšiu kapitolu. Som rád, že som v AS Trenčín,“ povedal pre klubový web aktuálne deviateho tímu Fortuna ligy Matthias Kohler, ktorý neprišiel do úplne neznámeho prostredia: „Zažil som pekné privítanie. Mám veľmi dobrý pocit z mesta, ľudí v klube a nášho mužstva. Zaujímam sa o medzinárodný futbal všeobecne. Už predtým som videl nejaké zápasy AS.“ 

Matthias Kohler
Matthias Kohler (foto: astrencin.sk)

Stačilo niekoľko rozhovorov a ambiciózny mladík sa stotožnil s filozofiou a smerovaním trenčianskeho klubu. „V prvom rade musíte porozumieť vízii klubu. Ak sa vám podarí identifikovať s jeho myšlienkami, nie je ťažké rozhodnúť sa. Spoznal som prácu AS Trenčín, štýl hry a filozofiu, ktorou sa chce mužstvo prezentovať. Našim cieľom je atraktívny futbal a rozvoj hráčov. To je základ. Každý deň sa chceme zlepšovať. Každý musí rásť – hráči, členovia realizačného tímu, ľudia v klube,“ vyhlásil Kohler, ktorý študoval športovú ekonómiu, športovú psychológiu, kondičnú prípravu a trénerstvo. „Zaujímajú ma všetky aspekty futbalu. Futbal chcem chápať komplexne. Všetko navzájom súvisí. Je to ako živý organizmus. Veci na seba navzájom vplývajú,“ dodal na záver pre astrencin.sk.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk