Opora Horných Orešian, ktoré vyradili Slovan, mení dres
zdroj: facebook/TJ Iskra Horné Orešany

Úvod zimného prestupového obdobia zastihol aj hráča klubu z nižšej slovenskej súťaže, ktorý stál pri dosiaľ najväčšom prekvapení v aktuálnom ročníku národného pohára Slovnaft Cup.

Opora účastníka V. ligy Západ TJ Iskra Horné Orešany zmenila dres v rámci súťaže. Dvadsaťdvaročný futbalista Marek Planeta, ktorý nastúpil v základnej zostave aj v pohárových dueloch proti Slovanu (0:2) a Senici (0:11), zamieril do TJ Družstevník Zvončín, ktorý je v trinásťmiestnej tabuľke na siedmej priečke a má o päť bodov viac ako jedenásta Iskra, ciele má však podstatne vyššie. Oba kluby proti sebe nastúpili v závere októbra na posledný ligový duel jesennej časti, Zvončín na domácej pôde s prehľadom zvíťazil (5:0). Planeta v tomto zápase odohral 48 minút. Odchovanec TJ Vinohradník Suchá nad Parnou pôsobil v Horkých Orešanoch od začiatku kalendárneho roka 2016.

Iskra Horné Orešany sa zapísala do myslí futbalových priaznivcov najmä vďaka postupu cez bratislavský Slovan v rámci Slovenského pohára. Piatoligista síce ťahal v súboji proti belasým za kratší koniec a prehral (0:2), pre administratívnu chybu klubu z hlavného mesta však napokon kontumačne zvíťazil a postúpil. Pohárová cesta klubu napokon skončila v 4. kole, keď si na ňom zgustol ďalší fortunaligista FK Senica (0:11).