ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Unikátny prípad v Česku: Limberský zosmiešňoval šéfa Slavie, hrozí mu trest
zdroj: instagram/David Limberský

Unikátny prípad v Česku: Limberský zosmiešňoval šéfa Slavie, hrozí mu trest

Kontroverzný obranca Viktorie Plzeň David Limberský sa opäť skloňuje s ďalšou kauzou. Počas zimnej pauzy začala riešiť Disciplinárna komisia Ligovej futbalovej asociácie (LFA) jeho nedávne výroky na adresu šéfa Slavie Praha Jaroslava Tvrdíka.

Prípad pochádza z polovice decembra, kedy sa na ihrisku FK Jablonec dohrával posledný duel jesennej časti. Hosťujúcim tímom bola Slavia Praha, jediný súper Plzne v boji o titul. Krátko po začiatku druhého polčasu rozhodca neuznal vyrovnávajúci gól domácemu futbalistovi, zakrátko sa pražský tím dostal do dvojgólového vedenia a výsledok udržal. Plzeňský futbalista pri televíznej obrazovke stratil nervy na sociálnu sieť uverejnil nahnevaný príspevok, kde nechýbali poznámky ako „Tvrdík je největší mág, zrušil regulárny gól“ či „gratulujem, majster Twitter, len rozhadzuj čínske peniaze naďalej“.

Paradoxne sa tak po zápase Jablonec - Slavia dostal na stôl disciplinárnej komisie prehrešok hráča, ktorý ani nebol na ihrisku a ani jeho mužstvo nebolo aktérom duelu. „Niečím podobným sa zaoberáme vôbec prvý raz,“ poznamenal podľa iDnes.cz predseda komisie Richard Baček. Prípad otvorila česká disciplinárka sama. „Podnet sme nedostali, no boli toho plné sociálne siete, pre médiá to bola téma. Museli sme reagovať. Dlho sme skúmali či sa jednalo o disciplinárny prečin, po právnej analýze sme dospeli k záveru, že áno,“ dodal k prípadu.

Limberského správanie sa vzťahuje na paragraf 44 článku „Pohoršujúce, urážlivé alebo ponižujúce správanie sa“. V minulosti sa rovnakým spôsobom karhal aj sparťanský stredopoliar Lukáš Vácha. Ten sa na jeseň 2016 zotavoval po operácii kolena. Keď v televízii videl ako asistentka rozhodcu Ratajová v nadstavenom čase obrovskou chybou ovplyvnila zápas v neprospech jeho tímu, na svoj účet na sociálnej sieti Twitter ju poslal ku sporáku. Disciplinárna komisia mu udelila pokutu 40-tisíc korún a vykonanie futbalovo prospešnej činnosti, Vácha následne viedol tréning sparťanskej mládeže.

Tridsaťpäťročný obranca Plzne sa neskôr za svoje výroky ospravedlnil. Komisia o treste rozhodne do troch týždňov. K situácii sa, tradične prostredníctvom sociálnej sieti Twitter, vyjadril aj sám Jaroslav Tvrdík. Podľa jeho slov sa preňho ospravedlnením všetko vyriešilol „Najväčšou satisfakciou by bola výhra Slavie v Plzni,“ podpichol na záver šéf konkurenčného klubu.

Najnovšie z klubu: Slavia Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk