ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Odchádzajúci Godál o situácii v Trnave: Netreba veriť všetkému
zdroj: Boris Godál.

Odchádzajúci Godál o situácii v Trnave: Netreba veriť všetkému

Skúsený 31-ročný slovenský obranca Boris Godál vo štvrtok prestúpil z Trnavy do druhého tímu najvyššej cyperskej ligy AEL Limassol. Godál spoločne s ďalším odchádzajúcim Lukášom Greššákom previedol Spartak jesennou rozprávkou v pohárovej Európe s kapitánskou páskou. V piatok sa prostredníctvom statusu uverejnenom na facebookovom konte Spartaka rozlúčil s fanúšikmi.

Najkrajší polrok

„Užil som si každý jeden zápas za Spartak,“ hovorí Godál, ktorý ich v červeno-čiernom drese odohral dovedna 118 a strelil aj 14 gólov: „Najmä minulá sezóna bola prelomová, navždy sa mi vryje do pamäti. Posledný polrok bol najkrajším futbalovým v mojej kariére. V prvom rade by som sa chcel poďakovať majiteľovi (Vladimírovi Poórovi) a dnes už bývalému generálnemu manažérovi Viktorovi Blažekovi. Obom vďačím za šancu, ktorú mi dali po ťažkom zranení v Poľsku.“

Godál prišiel do Trnavy v lete 2015 po dvojročnom pôsobení v Zaglebie Lubin. Predchádzajúcu kariéru trávil v Trenčíne, kde ho vychoval miestny AS. „Viem, že to zo začiatku nebolo optimálne, ale krok po kroku som sa snažil predvádzať také výkony, aby boli všetci spokojní. Futbalový pán Boh bol spravodlivý, odmenil mňa i celý Spartak nádherným polrokom. Strašne som rád za to, čo sme prežili. Obrovské ďakujem patrí aj fanúšikom. Neraz nám vytvorili vonku domácu atmosféru. Verím, že sa na mňa nehnevajú, ale taký je futbalový život. Z dlhodobého a krátkodobého hľadiska prajem Spartaku úspechy,“ odkázal priaznivcom „andelov“ Godál, ktorý výkonmi v obrane pomohol Trnave k zisku prvého ligového titulu po 45 rokoch.

Milovanému klubu verí

Trnavu opustil ďalší a možno najdôležitejší pilier ťaženia za titulom a úspechom v skupinovej fáze Európskej ligy, kde Spartak vybojoval v spoločnosti Fenerbahce, Dinama Záhreb a Anderlechtu sedem bodov. Okrem Godála odišli spomínaný Greššák, Andrej Kadlec a Martin Tóth do Poľska, Marek Bakoš sa vrátil z hosťovania do Plzne, Ali Ghorbani prestúpil do Iránu, naplnil sa i čas skôr dohodnutého transferu Erika Jirku, ktorý si bude obliekať dres Červenej hviezdy Belehrad. K 31. decembru navyše skončila zmluva talentovanému reprezentantovi do 21 rokov Matejovi Oravcovi, ktorý by mal zamieriť do Podbrezovej a v Česku by mal zakotviť gruzínsky krídelník Vachtang Čanturišvili.

Odliv z hráčskeho kádra súvisí s odchodom majiteľa Vladimíra Poóra. Aká bude budúcnosť stále ešte úradujúceho slovenského majstra? To je zatiaľ otázne, no Godál ju nevidí čierno: „Netreba počúvať, čo sa deje okolo, a veriť všetkým rečiam. Treba byť pozitívny, veriť nášmu milovanému klubu. Ďakujem ľuďom, ktorí pracovali v Spartaku, trénerom, súčasným i bývalým spoluhráčom. Vždy sme tvorili silnú partiu, ktorá bola vidieť na ihrisku. V kabíne mám kamarátov do konca života. Koniec koncov, stal som sa Trnavčanom, zabýval sa tam. Trnava je môj domov. Ďakujem všetkým, ktorí mi na mojej ceste v Spartaku boli nápomocní a fandili. Tým, čo mi nefandili, ďakujem ešte viac. Želám Spartaku len a len to najlepšie."

foto: tasr
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk