ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hovančík z Lokomotívy do Lipian, verí v záchranu
zdroj: fclokomotiva.sk

Hovančík z Lokomotívy do Lipian, verí v záchranu

Hoci predstavitelia košickej Lokomotívy avizovali, že v najbližších dňoch dôjde k posilneniu ich kádra, zatiaľ sa počet hráčov v tím zužuje. Najnovšie modro-bielych opustil defenzívny univerzál Juraj Hovančík, ktorý zamieril do Odevy Lipany. Pridal sa tak ku kvintentu Pavúk, Karaš, Novotný, Kuľha a Mihálik.

Rodák z Prešova mal po decembrovom odhlásení sa Lokomotívy z druhej ligy na stole viacero ponúk. Blízkosť domova a rodiny napokon rozhodli v prospech Lipian. „Rozhovory s prezidentom Lipian pánom Križalkovičom ma veľmi pozitívne oslovili. Sám som cítil, že potrebujem byť viac s rodinou a pomáhať jej. Na Vianoce sa mi narodil druhý syn Adam, rodina je pre mňa všetkým,“ prezradil Hovančík.

Po športovej stránke čakajú bývalého hráča MFK Košice, Podbrezovej či Tatrana Prešov v novom klube rovnaké ciele ako v Loky. Lipany budú na jar tvrdo bojovať o záchranu, keďže sa taktiež nachádzajú v zóne zostupu. Na konte majú o dva body viac než košický celok. „Sú síce v zóne zostupu, ale je tam minimálny bodový rozdiel. Verím, že sa klub zachráni, v tíme je veľa šikovných hráčov. Dúfam, že budeme všetci zdraví, a že aj mne sa podarí mužstvu pomôcť k záchrane,“ zaželal si takmer 190 centimetrov vysoký stopér či defenzívny stredopoliar.

Na Lokomotívu napriek odchodu určite nezanevrie. „Loky prajem záchranu, predsa len, v tíme sú moji kamaráti, ktorých mám veľmi rád. S kádrom, aký sme mali, sme rozhodne mali hrať v hornej polovici tabuľky. Žiaľ, realita je iná, no aj taký býva futbal. Veľká vďaka patrí fanúšikom, ktorí nás neustále podporovali a chodili s nami aj na vonkajšie zápasy. Vyzdvihol by som tiež náš kolektív. Aj napriek nie ideálnej finančnej situácii sme neustále makali naplno,“ uzavrel Hovančík.

Najnovšie z klubu: Lokomotiva Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk