ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Špekulácie sa potvrdili, Senica má nového trénera
zdroj: fksenica.eu

Špekulácie sa potvrdili, Senica má nového trénera

Predposledný celok Fortuna ligy FK Senica vstúpi do jarnej časti súťaže s novým trénerom. Portugalčana Frederica Ricarda vystrieda o dva roky mladčí krajan Ricardo Chéu. Klub o tom informoval na svojej oficiálnej webstránke v stredu večer.

Tridsaťsedemročný tréner podpísal so Záhorákmi zmluvu na 1,5 roka. Jeho asistentmi budú krajan Nuno Barbosa a Holanďan Henk Theunissen. Rodák z Porta začal aktuálnu sezónu na lavičke tímu z talianskej Serie C FC Rieti, z ktorého na konci decembra po vzájomnej dohode odišiel. Rieti patrí po 19 kolách priebežná 13. priečka v tabuľke.

"Z Talianska som odišiel 30. decembra, nebol som už viazaný zmluvou, a tak som hľadal nový projekt. Mal som na stole viacero ponúk, tá zo Senice sa ukázala ako ambiciózny projekt. Pracovať navyše v tíme, ktorý je v Európe a pôsobí v najvyššej súťaži je vždy skvelé," cituje klubový web slová nového kormidelníka Senice: "Všetci tréneri chcú pre svoju kariéru iba to najlepšie. Cítim, že Senica má budúcnosť. Som tréner, ktorý sa chce zlepšovať každý jeden deň a rovnako tak pomáhať hráčom každý deň. Podobný je aj tento projekt. Chceme tu vytvoriť dobré základy, vďaka ktorým budú môcť hráči napredovať a prestúpiť do lepších klubov."

"Vo futbale je najdôležitejšia dynamika. V tomto momente musím oboznámiť hráčov ktorých máme, s mojimi futbalovými myšlienkami, pretože som prišiel počas rozbehnutej sezóny. Najdôležitejšie je ale naučiť hrať mužstvo pozitívny futbal. Jediná vec, ktorú môžem sľúbiť je práca a vášeň - všetko odovzdať tímu a bojovať o tri body doma a vonku,"
znejú prvé plány mladého trénera, ktorý v minulosti pôsobil vo viacerých portugalských tímoch účinkujúcich či už v prvej alebo druhej lige - Academica Coimbra, CD Feirense či FC Penafiel. V druhej polovici sezóny 2017/18 viedol druholigový celok CF Uniao Madeira.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk