ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trnavu opustil aj Godál
zdroj: Boris Godál.

Trnavu opustil aj Godál

Skúsený 31-ročný slovenský obranca Boris Godál prestúpil z Trnavy do druhého tímu najvyššej cyperskej ligy AEL Limassol. Godál spoločne s ďalším odchádzajúcim Lukášom Greššákom previedol Spartak jesennou rozprávkou v pohárovej Európe s kapitánskou páskou. Limassol potvrdil príchod trenčianskeho rodáka na svojom webe.

Godál pôsobil v Trnave od leta 2015. Predtým hrával za poľský Lubin (2013-2015), je odchovancom AS Trenčín. Spartak v predchádzajúcej sezóne ako opora obrany priviedol k prvému ligovému titulu po 45 rokoch. Pri neúčasti dlhodobého, no často zraneného kapitána Lukáša Greššáka nastupoval s páskou na rukáve. Za Trnavu odohral 118 zápasov, strelil 14 gólov. Mnoho z nich dôležitých.

Trnavu tak opúšťa ďalší a možno najdôležitejší pilier ťaženia za titulom a úspechom v skupinovej fáze Európskej ligy, kde „andeli“ vybojovali v spoločnosti Fenerbahce, Dinama Záhreb a Anderlechtu sedem bodov. Okrem Godála odišli spomínaný Greššák, Andrej Kadlec a Martin Tóth do Poľska, Marek Bakoš sa vrátil z hosťovania do Plzne, Ali Ghorbani prestúpil do Iránu, naplnil sa i čas skôr dohodnutého transferu Erika Jirku, ktorý si bude obliekať dres Červenej hviezdy Belehrad. K 31. decembru navyše skončila zmluva talentovanému reprezentantovi do 21 rokov Matejovi Oravcovi, ktorý by mal zamieriť do Podbrezovej. 

foto: tasr
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk