ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Herc dostal šancu zabojovať o Premier League
zdroj: Christián Herc. (fcdac.sk)

Herc dostal šancu zabojovať o Premier League

Slovenský reprezentant do 21 rokov Christián Herc bude minimálne v úvode zimnej prípravy chýbať fortunaligovej Dunajskej Strede, kde hosťuje z anglického prvoligového Wolverhamptonu Wanderers. Rodák z Levíc, ktorý by mal na Žitnom ostrove hosťovať do konca aktuálnej sezóny, sa vrátil do materského klubu na dvojtýždňové tréningové zaťaženie.

Wolverhampton hľadá ,desiatku´

Herc bol v tíme z hornej polovice tabuľky Premier League už v decembri. „Letel som hneď po poslednom jesennom dueli so Sereďou (1:0). Porozprávali sme sa o budúcnosti a dohodli sme sa, že 7. januára pôjdem s reprezentačnou ,dvadsaťjednotkou´ na sústredenie do Turecka. Potom budem pokračovať v príprave aj v sezóne v Dunajskej Strede a v lete uvidíme,“ priblížil Herc pre denník Šport.

Plán sa však zmenil a tréner Guľa musel dvadsaťročného nádejného stredopoliara vynechať z nominácie na kemp reprezentácie do 21 rokov. „Volali mi z klubu, že sa mám v Anglicku hlásiť hneď po Novom roku. Vraj som mal v Dunajskej Strede dobrý rok, sledovali môj progres a teraz ma chcú vidieť v tréningu s ,áčkom'. V klube totiž hľadajú hráča na post ,desiatky'. Prišiel som preto 3. januára a ostávam do 17. Potom sa mám hlásiť v Dunajskej Strede,“ doplnil na jeseň autor 3 gólov a 4 asistencií v drese DAC.

Christián Herc. (fcdac.sk)

Ideálny scenár - Premier League

Wolves v pondelok vyradili z FA Cup-u Liverpool a ako nováčikovi sa im náramne darí. Herc by sa rád stal súčasťou ambiciózneho tímu vedeného portugalským trénerom Nunom Espíritom Santom. „Nuž, Premier League, to by bola paráda, ideálny scenár. Avšak, sám neviem, čo môžem teraz očakávať. Môžem iba trénovať, hrať nie, takže tomu úplne nerozumiem. V lete sú aspoň prípravné zápasy, teraz je mužstvo uprostred sezóny. Od začiatku tréningov som sa zatiaľ s nikým nezhováral, na to bude čas neskôr,“ nevedel špecifikovať svoju situáciu Herc pôsobiaci v klube od príchodu z Nitry v lete 2015.

Hercovi krok s návratom na Slovensko vyšiel. Záujem vzbudil nielen vo svojom materskom klube z Premier League, interes vraj hlási aj účastník skupinovej fázy Európskej ligy Spartak Moskva. „Počul som o tom, aj som si čítal niečo na internete. Bližšie informácie vám však k tomu neviem povedať. Naozaj netuším, či je to pravda, alebo ide len o špekulácie. A hoci v Rusku je dosť veľká zima, určite sa veľmi teším, že sa takýto veľký klub spája s mojím menom,“ dodal Herc pre denník Šport.

Najnovšie z klubu: Slovensko 21

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk