ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Videohry, ponocovanie a fastfood brzdia Dembélého. Tuchel: Je trochu bláznivý
zdroj: Ousmane Dembélé a Lionel Messi. (twitter)

Videohry, ponocovanie a fastfood brzdia Dembélého. Tuchel: Je trochu bláznivý

V auguste 2017 prestúpil ako druhý najdrahší hráč histórie z Dortmundu do Barcelony. Aby nahradil toho úplne najdrahšieho Neymara, ktorý rovnaké leto zamieril do Paríža. Ousmane Dembélé mal v čase transferu do Katalánska tri mesiace po oslave 20. narodenín. Prišiel s úlohou nahradiť hviezdneho Neymara a doplniť ofenzívny trojzubec s Lionelom Messim a Luisom Suárezom.

Nedostatok disciplíny

Prvý polrok po prestupe kvôli zraneniu nehrával. Krátko po príchode na Camp Nou si roztrhol šľahu v stehne. Celkovo nastúpil v ostatnej sezóne na 24 súťažných zápasov a strelil len štyri góly. Nevyšli mu ani majstrovstvá sveta v Rusku, hoci titul mu už nevezme nik. V štyroch zápasoch vyraďovacej fázy odohral len dve minúty. V prvej polovici aktuálneho ročníka sa aspoň náznakmi priblížil k výkonom, ktoré ho z Rennes dostali cez Dortmund do Barcelony, no zďaleka nedosahuje svoj potenciál.

Ousmane Dembélé. (tasr/ap)

Dembélého brzdí nedisciplinovanosť a nedostatok profesionalizmu. Viackrát meškal na tréningy či tímové porady, ponocuje pri hraní videohier. Podľa zdroja portálu goal.com hltá vysokokalorický fastfood, kým zdravé pokrmy rýb od klubového šéfkuchára končia v koši. Keď bolesťou brucha ospravedlnil svoju neprítomnosť na tréningu a klubový lekár ho prišiel pozrieť, našiel dom plný Dembélého kamarátov, pričom futbalista na poludnie spal v posteli. Ousmane po roku a pol v Španielsku neovláda jazyk, čo komplikuje jeho fungovanie v tíme. Navyše, rýchlonohý a priamočiary krídelník nie je ochotný podriadiť sa kombinačnému štýlu Barcelony.

Musí byť serióznejší

Špekuluje sa, že Barcelona sa ho pokúsi v lete zbaviť. Podľa španielskych, no i francúzskych médií ho má využiť na výmenu za Neymara, ktorý sa podľa špekulácií chce vrátiť na Camp Nou. Na druhej strane, skúsený obranca Barcelončanov Gerard Piqué chce spoluhráčovi pomôcť. „Sme tu pre neho, aby sme mu pomohli. Všetci sme boli mladí a robili chyby ako teraz robí on. Musíme ho naučiť, že futbalu potrebuje venovať kompletných 24 hodín dňa. Musíte ním žiť od prvej minúty do poslednej,“ povedal Piqué novinárom v polke novembra po zápase proti Betisu Sevilla a doplnil ho uruguajský útočník Luis Suárez: „Ousmane vie, že futbal je pre každého hráča privilégium. Musí sa viac sústrediť a byť v mnohých smeroch serióznejší.“ Dembélé má v Barcelone svoju partiu kamarátov a žije podobne ľahkovážne ako jeho predchodca Neymar. S tým rozdielom, že Brazílčan svoju robotu na ihrisku odvádzal.

Zdá sa, že pre stále len 21-ročného Dembélého prišlo toho naraz príliš veľa a príliš skoro. Podľa jeho bývalého trénera v Dortmunde dnes sediaceho na lavičke parížskeho Saint-Germain Thomasa Tuchela to má súvis s povahou ľahkomyselného Francúza. „Ousmane je neskutočný hráč, veľmi talentovaný. Jeho schopnosti som obdivoval na každom jednom tréningu. Je dobrý chlapec, aj keď je trochu bláznivý. Rád sa smeje, no vie i seriózne konverzovať. S ním nie je nikdy nuda. Pokiaľ je dostatočne koncentrovaný, dokáže dosiahnuť akúkoľvek úroveň. Keď som sa s ním rozprával prvýkrát, povedal mi, že chce hrať za Barcelonu. A tam teraz je,“ povedal Tuchel na utorňajšej tlačovej konferencii na adresu Dembélého, ktorý sa spája s príchodom do jeho tímu. Kde a v akej pozícii je budúcnosť talentovaného dribléra? To záleží len na ňom. Musí si uvedomiť, že keď ste už ako tínedžer futbalovou hviezdou, musíte dospieť o niečo rýchlejšie. A to sa nepodarí každému.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Barcelona

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk