ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dzurík vymenil Prešov za Pohronie, Tatran mu ešte dlhuje
zdroj: TASR

Dzurík vymenil Prešov za Pohronie, Tatran mu ešte dlhuje

Jednou z dlhoročných opôr Tatrana Prešov, ktorá v zime taktiež opustila najstarší slovenský futbalový klub, je defenzívny univerzál Ján Dzurík. Dobre stavaný obranca či defenzívny stredopoliar prijal ponuku lídra druhej ligy FK Pohronie.

Dvadsaťpäťročný futbalista sa po dovolenke pripojil k futbalistom zo stredného Slovenska, s ktorými odštartoval zimnú prípravu. Hoci prišiel do nového klubu, mnohých spoluhráčov dôverne pozná. Úspešný rok v Pohroní má za sebou exkapitán Šarišanov Patrik Jacko.

„Samozrejme, s Paťom som sa o tejto téme bavil, povedal mi, že to bude správna voľba a tak som vedel, do čoho idem. Podmienky na futbal sú neporovnateľné s tým, čo bolo v Prešove. Stačí si uvedomiť, že Pohronie má krásny štadión, kým v Prešove sme dva roky len pendlovali a neustále cestovali. V novom pôsobisku som našiel výbornú partiu a tunajší ľudia chcú robiť futbal, čo bolo pre mňa podstatné,“ rozhovoril sa pre futbalnet.sk Dzurík, narážajúc na fakt, že Prešovčania už dlhšie nemajú svoj domovský stánok, a tak museli domáce zápasy hrávať v Poprade, resp. dnes už v Stropkove.

Odchovanec Prešova mal už niekoľko mesiacov na stole ponuku od treťoligového FC Košice. Ambiciózny klub, ktorý si v marci zahrá štvrťfinále Slovnaft Cup-u proti Trnave, napokon posilnil z tábora Tatrana len Dzuríkov bývalý spoluhráč Richard Kačala: „Ešte v októbri ma kontaktoval manažér FC Pavol Turczyk. Dostal som ponuku, boli sme už aj predbežne dohodnutí,  no o mesiac prišla iná ponuka a už som komunikoval so športovým riaditeľom Pohronia Miroslavom Poliačekom. Napokon som sa rozhodol pre stredné Slovensko."

Hoci má Pohronie po jeseni na čele druholigového pelotónu trojbodový náskok pred Liptovským Mikulášom a Skalicou, o triumfe v súťaži či postupe medzi elitu sa nahlas nehovorí. „O tom sme nehovorili, všetko sa ukáže na jar. Uvedomujem si, že konkurencia je značná a urobím všetko pre to, aby som si vybojoval post v základnej zostave,“ prezradil Dzurík a následne sa už v neveselšom tóne vyjadril aj k svojmu bývalému klubu: „Cítil som, že potrebujem zmenu. Po viacerých rokoch som chcel odísť, lebo veľa vecí sa mi už v Tatrane prestalo páčiť. Rozhodnutie odísť kulminovalo  na sklonku jesennej časti. Vedel som, že najlepším riešením pre mňa bude zmena dresu. Bolo toho už naozaj dosť, z toho dôvodu som si zaumienil nereflektovať na ponuku Tatrana pokračovať v spolupráci a v tej chvíli, keď mi prišiel návrh novej zmluvy, už som vedel, že to nechcem riešiť."

Na otázku, či vedenie Prešova vyrovnalo všetky resty, Ján Dzurík pre futbalnet.sk dodal: „Ešte stále nie.“

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: 1. FC Tatran Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk