ProFutbal.sk ProFutbal.sk

FC Košice s piatimi posilami a odkazom: Druholigisti traste sa!
zdroj: profutbal.sk

FC Košice s piatimi posilami a odkazom: Druholigisti traste sa!

Líder tretej ligy Východ napriek fantastickej jeseni nehodlá zaspať na vavrínoch. Klub prostredníctvom svojho oficiálneho konta na Facebooku informoval, že vo štvrtok 10. januára predstaví päť zimných posíl. My ich mená už poznáme.

Ako sme už avizovali, výraznou posilou stredovej formácie by mal byť niekdajší hráč košického VSS a v ostatných sezónach opora druholigovej Lokomotívy Kamil Karaš.

Jeho kroky nasleduje i bývalý spoluhráč z modro-bieleho dresu František Pavúk, univerzál nastupujúci na poste stopéra, ľavého beka či krídelníka. Ďalším hráčom do zálohy je Prešovčan Richard Kačala. Už beztak kvalitnú ofenzívu vystuží srbský kanonier z Humenného Predrag Radovanović. Košičania ale nezabúdajú ani na brankársky post a k skúsenému Gejzovi Pulenovi pribudne Jakub Giertl zo Slavoja Trebišov.

zdroj: Facebook/FC Košice - oficiálna stránka

„Postup je len a len v našich rukách, nenechávame nič na náhodu. Mužstvo naberá na sile. Druholigisti traste sa!“ odkazujú žlto-modrí na svojom oficiálnom Facebooku. Opäť tak potvrdili smelé plány a zdá sa, že hlavou sú už skôr v druhej lige, než v tretej, kde majú po jeseni päťbodový náskok pred druhým Vranovom.

Jakub Giertl: Je radosť hrať za takýto klub

Tridsaťdvaročný brankár prichádzajúci z Trebišova dobre vie, že ho čaká neľahký boj o post brankárskej jednotky. „Prišiel som, aby som klubu pomohol, či už na ihrisku, alebo mimo neho. Ide predsa o spoločný cieľ, ktorým je postup do druhej ligy. S Gejzom Pulenom sa už dlhšie poznáme, budeme si navzájom fandiť. Či už bude chytať jeden alebo druhý, zdravo sa pobijeme o post jednotky. Najdôležitejší je tímový úspech,“ prezradil pre ProFutbal.sk Jakub Giertl.

Jakub Giertl
Jakub Giertl (foto: fclokomotiva.sk)

Slavoju Trebišov patrí po jesennej časti druhej ligy posledná priečka v tabuľke. S budúcnosťou klubu to aktuálne nevyzerá práve najružovejšie. „Z Košíc sa mi ozvali ešte na začiatku decembra. Ponuka sa mi páčila, pre mňa ako Košičana bola veľmi zaujímavá. Bol som naklonený prestupu, no chcel som si ešte vypočuť aj predstaviteľov Trebišova. Nechcel som odísť bez toho, aby som sa s nimi nestretol. Po sedení s predstavenstvom klubu som sa rozhodol, že kvôli nejasným víziám Slavoja zmením pôsobisko. Hoci Košice momentálne hrajú len tretiu ligu, profesionalita je na vyššej úrovni. Je radosť hrať za takýto klub,“ vyhlásil 189 centimetrov vysoký gólman, ktorý bude na pôsobenie na Zemplíne spomínať v dobrom: „Rád by som sa aj touto cestou poďakoval pánovi Gazdagovi. Všetko, na čom sme sa za tri roky dohodli, splnil. Ďakujem tiež nášmu masérovi, ‘tetuškám’, ktoré sa o nás starali. Vždy nám vyšli v ústrety, keď sme niečo potrebovali. Viem, že to nemajú ľahké. Budem na nich spomínať v dobrom a budem Trebišovu držať palce v boji o záchranu v druhej lige.

Richard Kačala: Cieľom je vrátiť do Košíc profesionálny futbal

Stredopoliar Richard Kačala mal pôvodne FC Košice posilniť už v lete. „Žiaľ, v tej dobe sa nijakým spôsobom nedalo dohodnúť s vedením Tatrana Prešov na ukončení spolupráce,“ vysvetlil pre ProFutbal.sk.

Richard Kačala
Richard Kačala (foto: Barbora Dedičová)

Stále len 27-ročný ofenzívny hráč podpísal so žlto-modrými dvojročný kontrakt. „Zvažoval som, ako bude moja kariéra pokračovať. Presvedčilo ma fungovanie FC Košice, všetko je tu naozaj na vysokej úrovni. Rozhodol som sa to preto vyskúšať. Lákajú ma ambície klubu, chcenie vrátiť do Košíc profesionálny futbal. Verím, že postúpime do druhej ligy a podarí sa nám zaknihovať úspech aj v Slovnaft Cup-e,“ zaželal si odchovanec Tatrana Prešov, ktorý v minulosti pôsobil aj v Poľsku či vo Zvolene.

František Pavúk mal viacero ponúk

Univerzál František Pavúk bol, podobne ako Karaš, v ostatných ročníkoch neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy košickej Lokomotívy. Teraz zamieril do tímu mestského rivala. „Až na ten posledný polrok, počas ktorého sa nám výsledkovo nedarilo, hodnotím svoje pôsobenie v Loky pozitívne. Pravidelne som hrával, vďakabohu ma obišli vážnejšie zranenia, vďaka čomu som bol trénerom neustále k dispozícii. Na klub budem spomínať len v dobrom,“ okomentoval zmenu pôsobiska.

František Pavúk (foto: fclokomotiva.sk)

Dvadsaťpäťročný futbalista už v minulosti zvažoval odchod z Lokomotívy, na stole mal viaceré ponuky. „Boli to ponuky zo Slovenska, ale i zo zahraničia. Predsa len, už nemám dvadsať rokov, a tak sa potrebujem nejakým spôsobom chrániť a mať niekde podpísanú zmluvu,“ dodal Pavúk pri svojom odchode z Loky do FC Košice, pričom jeho ciele sú rovnako len tie najvyššie - postup do druhej ligy a úspech v Slovnaft Cup-e, v ktorom Košičania v marcovom štvrťfinále vyzvú úradujúceho slovenského šampióna Spartak Trnava.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FC KOŠICE

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Maďarsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk