ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Leicester podpísal 24-ročného čašníka, ktorého nechceli ani na Malte
zdroj: Davide Lorenzo a nebohý Vichai Srivaddhanaprabha. (twitter)

Leicester podpísal 24-ročného čašníka, ktorého nechceli ani na Malte

Leicester sa stáva futbalovou továrňou na sny po vzore filmového Hollywoodu. Ako prvú uviedol rozprávku Jamieho Vardyho. Anglický útočník hral v roku 2010 ako 23-ročný za 30 libier týždenne v amatérskom tíme Stocksbridge Park Steels a popri tom pracoval vo fabrike na výrobu bandáží. Keď Leicester v sezóne 2015/16 získal senzačne titul, Vardy nasúkal 24 ligových gólov. Angličan reprezentoval krajinu na majstrovstvách sveta i Európy. Klub spamätávajúci sa z októbrovej smrti majiteľa Vichaia Srivaddhanaprabhu teraz vyprodukoval ďalší diel rozprávkového seriálu. Opäť, a tentoraz naposledy, v tom mal prsty zosnulý thajský biznismen.

Bola to náhoda. Aká nezriedka stojí na začiatku veľkých príbehov. Obyčajná pracovná porada thajských biznismenov na čele s Srivaddhanaprabhom vo francúzskom meste Nice. Keď Vichaia spoznal 24-ročný čašník Davide Lorenzo, bol dychtivý po tom, aby ho smel obslúžiť. Partia debatovala o futbale, Lorenzo sa odvážne vmiesil. Rozrozprával, ako ho vyhodili z mládežníckeho tímu turínskeho Juventusu a ako si následne nedokázal nájsť angažmán na Malte, v Belgicku či Nórsku. Po pôsobení v štvrtej lige v Spojených štátoch a vypršaní turistických víz sa cez štvrtú taliansku ligu dostal do bodu, keď chcel s futbalom skončiť. Zamestnal sa v reštaurácii v Nice, aby bol bližšie k svojej priateľke.

Srivaddhanaprabhu rozprávanie futbalového snílka zaujalo. Lorenzovi ponúkol angažmán v dcérskych kluboch Leicestru v Thajsku a Belgicku. Dokonca mu umožnil trénovať v Leicestri, aby videl, ako na tom taliansky mladík je po fyzickej a technickej stránke. Lorenzo zaujal a dostal krátkodobý kontrakt v Leicestri, aby mohol hrať za tím do 23 rokov. „Je to zaujímavý príbeh,“ hovoril o Lorenzovi pre The Leicester Mercury tréner prvého tímu Leicestru Claude Puel: „Stretol Vichaia v reštaurácii a povedal mu o svojom sne prísť do Leicestru a ukázať svoje kvality. Všetci vieme, že náš majiteľ mal rád tohto ducha, keď človek má sen a je ochotný podriadiť mu všetko. Lorenzovi ponúkol skúšku v našom klube a ja som mu dal kontrakt. Uvidíme, či ho pošleme na hosťovanie alebo mu doprajeme niekoľko štartov v prvom tíme. V prvom rade sa však musí dostať do formy, pred príchodom k nám takmer rok netrénoval.“

zdroj: Bývalý Lorenzov klub z USA referuje o podpise zmluvy s Leicestrom. Klub predĺženie krátkodobého kontraktu na dlhodobý zatiaľ nepotvrdil.

Lorenzo tvrdí, že pozná príčiny, prečo mu kluby po odchode z Juventusu zatvárali pred nosom dvere. Verí, že sa z chýb minulosti poučil a druhú šancu na futbalovú kariéru využije. „Je to paradox,“ usmieval sa Lorenzo v rozhovore pre GianLucaDimarzio.com: „Bol som v New Yorku, kde som sa nedokázal dostať medzi profesionálov. No naučil som sa tu anglicky, čo mi umožnilo vyrozprávať môj príbeh majiteľovi Leicestru. Vždy som veril, že mám talent, no bál som sa chýb na ihrisku i mimo neho. Mal som aj šťastie, no bola to najmä vytrvalosť, ktorú vo mne Vichai videl, keď mi dal príležitosť dosiahnuť svoj sen. Pred mesiacom by som predal krv za príležitosť hrať taliansku tretiu ligu. A teraz som v tíme anglického majstra. Neprestal som v seba veriť a dostal som odmenu. Toto je moja šanca!“

Najnovšie z klubu: Leicester

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk