ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Chudý: Odísť môže ktokoľvek, značka Spartak nezanikne
zdroj: TASR

Chudý: Odísť môže ktokoľvek, značka Spartak nezanikne

Po úspešnom roku 2018 sa zdá, že v Trnave nevyhnutne príde k poklesu. Ligový titul a zatiaľ aj pohárová Európa je od andelov na míle vzdialená. Odchod majiteľa Vladimíra Poóra spôsobil odliv mien z vedenia klubu, realizačného tímu i kabíny. Čierne scenáre ale nik nepredznamenáva.

Keď Spartak zvíťazil v poslednom zápase jesennej časti nad Fenerbahce (1:0), jedno oko sa smialo po skvelom úspechu na európskej scéne, no druhé plakalo za nejasnou budúcnosťou klubu. „Teraz sme už pokojnejší, keď vidíme, že klub žije aj naďalej. Iste, funguje v obmedzenejšom režime, ale nie je to nič kritické,“ povedal s úsmevom na úvod prípravy brankár Spartaka Martin Chudý. On i ostatní majú prísľub, že na jar budú výplaty chodiť bez meškania. „Klub by mal byť stabilizovaný, minimálne počas jari. Nemala by byť ohrozená príprava a ani zvyšok sezóny. Zišli sme sa dobre naladení, hoci niektorí hráči odišli, začalo s nami viacero mladíkov. Mužstvo je dobre zložené, uvidíme ako sa vyvinú najbližšie týždne, ale zatiaľ je Spartak finančne i kádrom dobre nastavený,“ hovorí brankárska jednotka.

Po historickom zisku titulu si hráči Spartaka spravili skvelé meno v Európe, preto niet divu, že sa na nich ponuky sypú. Talentovaný Kadlec, ale aj skúsení borci Greššák či Tóth už zarezávajú v Poľsku, mladík Oravec zrejme vyskúša nový projekt Podbrezovej. Odchody nastali a možno ešte nastanú, ale značka Spartak Trnava je po minulom roku mimoriadne silná, rozhodne nezanikne. Každý, kto zostane či príde, sa bude biť o to, aby bol klub na čo najvyšších priečkach, pretože tam patrí. Stále zostalo v tíme veľa kvality. Hoci sa to počas zimy ešte môže pomeniť, keďže záujem je o viacero hráčov, verím, že sa napokon utvorí konkurencieschopné mužstvo,“ pozerá sa do jari s optimizmom Chudý.

Ani brankárska jednotka, ktorá na jar oslávi okrúhlu tridsiatku, sa pochopiteľne ponukám nevyhla. Nateraz ale nikam neodchádza a začala prípravu s kolegami Rusovom, Urminským a Takáčom. „Pár ponúk mi prišlo a možno pár ešte príde. Niektoré som už aj odmietol, pretože ma neoslovili,“ reagoval s dôvetkom, že sa sústredí na prácu v Spartaku. Odchovanec Nitry pôsobil aj v českých kluboch Vlašim, Dukla Praha a Teplice, rád by vyskúšal niečo nové. „Ozvali sa mi z Česka, čo si veľmi vážim, veď ide o skvelú súťaž i krajinu. Ale keďže som tam už pôsobil, veľmi ma to tam teraz neláka. Každý z nás by sa chcel posunúť čo najvyššie, napríklad poľská súťaž je veľmi zaujímavá, viacerí chalani tam už prestúpili. Určite by som sa dobrej ponuke z podobnej súťaže nebránil, zatiaľ sú to ale iba šumy,“ vysvetlil.

Pre viacero hráčov môže byť zimný transfer poslednou šancou na posun do zahraničia za novými výzvami. Na jar klubu hrozí iba skupina o záchranu, ktorá nemá veľkú sledovanosť. Najskúsenejší hráči preto odchádzajú - Bakoš (35) sa vrátil do Plzne, Tóth (32) a Greššák (30) odišli do Poľska, ponuky má Grendel (30). Zo skúsenejších zatiaľ zostávajú Godál (31) či aktuálne zranený Sloboda (31). Viacerí po poslednom zápase jesene prestup nevylučovali. Železo treba kuť za horúca, preto sa netreba diviť, že sa viacerí chcú posunúť teraz. Ak by jar nevyšla, už by bolo ťažké niekam sa dostať. Ja sa v Spartaku cítim výborne, neľutoval by som, ak by som tu pokračoval, no pravda je, že minulý rok sa už opakovať nikdy nemusí, tým pádom ani šanca prestúpiť,“ vysvetľuje Chudý.

Brankári FC Spartak Trnava (Peter Urminský, Martin Chudý, Dobrivoj Rusov a  Dominik Takáč) - štart zimnej prípravy
O post jednotky sa pobije až kvarteto gólmanov, iba ak jeden zo štvorice Peter Urminský, Martin Chudý, Dobrivoj Rusov či Dominik Takáč zmení v zime dres. (foto: TASR)

Zatiaľčo pred rokom tréner Nestor El Maestro kontroverzne označil národný pohár za „nudný, nedôležitý a nezaujímavý“, počas tohtoročnej jari bude pre Spartak zrejme plán číslo jeden. V ligovej tabuľke sú totiž na ôsmej priečke, na medailovú strácajú trinásť, na čelo dvadsaťpäť bodov. „Ako obhajca titulu musíme mať len tie najvyššie ambície. Minimálne prvú šestku máme na dosah. Hoci tam máme na jar veľmi ťažké vyžrebovanie, ostatné tímy zas hrajú proti sebe a môžu sa vybiť, bude to napínavý boj. Viac zámerov máme možno s pohárom, kde by sme chceli uspieť. Vo štvrťfinále sa stretneme s Košicami, ktoré dominujú tretej lige a určite majú minimálne druholigovú kvalitu. Nebude to ľahké, ale našim jarným cieľom bude odohrať najbližší polrok dôstojne,“ zakončil brankár Chudý.

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk