ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bardejov „raboval“ v Prešove, poľský investor stále v hre
zdroj: Vladimír Chramazda

Bardejov „raboval“ v Prešove, poľský investor stále v hre

S novými tvárami odštartovali zimnú prípravu v Bardejove. Päticu hráčov, ktorá klub opustila, nahradil rovnaký počet posíl. V Partizáne veria, že novovyskladaný káder bude mať kvality na to, aby sa udržal v druhej lige.

Po nevydarenej jeseni sa v Bardejove rozlúčili s kvintetom Dominik Lukáč, Emil Haladej, Emmanuel Sarki, Mikhanyseli Siwahla a Romulo Silva Santos. Do Bardejova sa vrátil Slavomír Kica, naposledy pôsobiaci v Poprade. Pribudla tiež trojica z 1.FC Tatran Prešov - Jakub Bartek, Lukáš Micherda a Dávid Keresteš. Dvojica Lukhanin - Somov sa k tímu pripojí z dorastu.

„Máme nový káder a začíname takpovediac odznova. Netvrdím, že bude jednoduché mužstvo vyšvihnúť vyššie, no urobili sme pre zlepšenie maximum,“ vyhlásil pre portál ahojbardejov.sk prezident Partizána Stanislav Soroka. Hlavný cieľ čelného predstaviteľa klubu je pred jarnou časťou jasne daný: „Je úplne jedno, kde sa nachádzame v tabuľke, hrať treba pre divákov. Urobíme všetko pre to, aby sa v Bardejove hrala druhá liga aj naďalej a aby divákov bavilo chodiť na štadión.“

Zverenci trénera Romana Bertu absolvujú v zime dvanásť prípravných zápasov, spestrením bude tradičné sústredenie v Bardejovských kúpeľoch.

V závere roka sa nahlas hovorilo o vstupe nového poľského investora do klubu. V ostatných týždňoch však táto téma utíchla. „Vzhľadom k tomu, že rokovania stále prebiehajú, nechcem nič predbiehať, ani prezrádzať dopredu, no ak dospejeme k finálnej dohode a termínom, určite budem informovať médiá aj oficiálne,“ dodal Stanislav Soroka.

Prítomní hráči na prvom tréningu Partizána Bardejov:
Brankári:
Richard Gmitter, Ján Čikoš-Pavličko, Dávid Pillár (momentálne na hosťovaní v Bardejovskej Novej Vsi) 
Hráči v poli: Michal Grohoľ (netrénoval), Matej Dybala, Dávid Berežný, Dávid Belunek, Martin Dupkala, Ján Staško, Róbert Stachura, Miroslav Mikolaj, Peter Lipták, Peter Katona, Michal Horodník
Chýbali:
Marko Milunović, Mikita Rocheu, Dmitriy Lukhanin, Savelyi Somov

Príchody: Slavomír Kica (naposledy hráč FK Poprad), Jakub Bartek, Lukáš Micherda a Dávid Keresteš (naposledy hráči 1. FC Tatran Prešov)

Odchody: Dominik Lukáč, Emil Haladej, Emmanuel Sarki, Mikhanyseli Siwahla a Romulo Silva Santos

Najnovšie z klubu: Bardejov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk