ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Košická Lokomotíva odštartovala novú éru, meno majiteľa stále neznáme
zdroj: fclokomotiva.sk

Košická Lokomotíva odštartovala novú éru, meno majiteľa stále neznáme

V kádri predposledného tímu druhej ligy FC Lokomotíva Košice nastalo v zime viacero zmien, no zatiaľ len smerom von z klubu. Ako sme avizovali, modro-bielych opustila štvorica Novotný, Kuľha, Pavúk a Karaš. V najbližších dňoch budú do metropoly východu mieriť viacerí hráči na skúšky, legionári z južnej Ameriky sa k tímu pripoja počas takmer mesačného sústredenia v Turecku.

V pondelok s Lokomotívou okrem mladých dorastencov trénovala aj trojica hráčov, ktorá prišla na skúšku - brankár Martin Leško zo Žiliny a trojica Lukáš Lupták (Rimavská Sobota), Stanislav Piľar (Bardejov/Bardejovská Nová Ves) a Daniel Petrišin (Stropkov) z tretej ligy. Ešte stále nebol predstavený nový majiteľ klubu, v kuloároch sa však už nahlas šepká o podnikateľovi z Ukrajiny. Ten by mal byť predstavený v najbližších dňoch na oficiálnej tlačovej konferencii.

„Zázraky sa dejú a všetci sme šťastní, že pokračujeme ďalej,“ povedal dobre naladený kapitán mužstva Patrik Zajac, narážajúc na fakt, že ešte nedávno sa Loky odhlásila z druhej ligy a momentálne sa zdá byť jej budúcnosť omnoho ružovejšia. Viac o novom vedení nevedel ani skúsený stopér Róbert Cicman„Zatiaľ vieme len to, čo všetci ostatní. Každopádne, sme radi, že to dopadlo takto a môžeme začať zimnú prípravu. Informácia o tom, že Lokomotíva pokračuje, bol ten najkrajší vianočný darček.“

„Príprava bude dlhá, na druhej strane, stratili sme istý čas, keď sme nevedeli, čo bude s klubom. Nakoniec sa podarilo odvrátiť čierny scenár, prišiel nový majiteľ. Máme za sebou prvý tréning a pred sebou pár týždňov na to, aby sme káder doplnili tak, aby sme vyskladali kvalitný tím,“ prezradil tréner Ľuboš Benkovský.

Do 19. januára bude Lokomotíva trénovať v domácich podmienkach, následne odohrá prvý prípravný zápas na pôde maďarského Ceglédi VSE. Po stretnutí sa mužstvo rozdelí na dve časti, pričom pätnásť hráčov odletí s trénerom na takmer mesačné sústredenie do Turecka, kde sa k tímu pripoja ďalšie nové tváre. 

Káder FC Lokomotíva Košice na úvodnom tréningu zimnej prípravy 2019:
Brankári:
Erik Kolbas; Martin Leško (na skúške); Leo Petrovský (z dorastu)
Hráči v poli:
Patrik Zajac, Ľubomír Korijkov, Róbert Cicman, Róbert Jano ml., Peter Terpaj, Štefan Harvila, Radoslav Človečko, Tomáš Ilinjo, Mikuláš Tóth, Artem Bardetskyi, Dušan Kolek; Lukáš Lupták, Daniel Petrišin , Stanislav Piľar (všetci na skúške); Štefan Lukács, Radoslav Červený, Richard Griglak, Samuel Fiľák (všetci z dorastu)
Chýbali:
Matej Fabini, Juraj Hovančík, Michal Beli, Rastislav Chmelo, Barbosa Dos Santos, Jakub Tomášek, Dalibor Čontoš

Plán zimnej prípravy FCL:
19. január: Ceglédi VSE - FC Lokomotíva Košice
20. január - 18. február: sústredenie v Turecku (zápasy v riešení)
26. január: Mezőkövesd-Zsóry SE - FC Lokomotíva Košice
2. február: Cigánd SE - FC Lokomotíva Košice
12. február: MŠK Rimavská Sobota - FC Lokomotíva Košice
16. február: MFK Snina - FC Lokomotíva Košice
23. február: FK Spišská Nová Ves - FC Lokomotíva Košice
2. marca: FK Kechnec - FC Lokomotíva Košice

Štart jarnej časti - 9. marca o 14.30 h: MFK Dukla Banská Bystrica - FC Lokomotíva Košice

Štart zimnej prípravy FC Lokomotíva Košice (7. január 2019) (40 obrázkov v galérii)

Najnovšie z klubu: Lokomotiva Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk