ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Spartak opúšťa ďalší kľúčový hráč, nahradí ho ostrieľaný ligový muž
zdroj: TASR

Spartak opúšťa ďalší kľúčový hráč, nahradí ho ostrieľaný ligový muž

Úradujúci slovenský majster FC Spartak Trnava naďalej formuje káder do jarnej časti sezóny 2018/19. V nej bude fungovať v úspornom režime pod vedením krízového manažmentu. Klub nebráni odchodu žiadnemu hráčovi, napokon však nebude skladať káder iba z mladých hráčov. Do tímu prišla nová posila.

Medializované informácie o prestupe pravého beka a mládežníckeho reprezentanta Andreja Kadleca sa ukázali ako správne, krajný bek bude pokračovať vo svojej kariére v poľskej Ekstraklase, kde po jeho službách siahol klub Jagiellonie Bialystok, ktorý zimuje na štvrtej priečke iba o skóre od bronzového Lechu Poznaň. Druhá Legia má náskok šesť bodov, vedúci Gdaňsk deväť. „Chalanom držím palce, mužstvu zostanem verný, nenechám si ujsť žiadny výsledok s informáciami. Chcem sa poďakovať za šancu, ktorú som dostal a v Žiline neprišla. Mal som možnosť ukázať, že je vo mne nejaký potenciál. Lúčime sa v dobrom,“ povedal na záver svojej trojročnej anabázy pre trnavský web Kadlec, ktorý je už siedmym odchádzajúcim hráčom po Marekovi Bakošovi (Plzeň), Erikovi Jirkovi (CZ Belehrad), Martinovi Tóthovi, Lukášovi Greššákovi (obaja Zaglebie Sosnoviec), Alimu Ghorbanimu (Sepahan) a Matejovi Oravcovi (koniec zmluvy).

Vo Fortuna lige nastúpil dvadsadvaročný futbalista dovedna do 63 duelov a zaznamenal tri góly. V pohárovej Európe nazbieral za tri roky šestnásť štartov. V Poľsku podpísal 3,5-ročný kontrakt. „Cítim, že nastal správny čas. V lete som chcel dohrať Európu v malom Ríme. Poľská liga je kvalitnejšia, futbal sa tam robí na vysokej úrovni. Prvé dojmy sú pozitívne, bol som sa pozrieť v meste. Do budúcna je to v Jagiellonii nastavené veľmi dobre. Stavajú tréningové centrá, ihriská. Tím prosperuje. Pre moje napredovanie som si vybral správny klub, aby som sa mohol naďalej rozvíjať,“ uzavrel mladý talentovaný obranca a člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie.

Hoci podľa pôvodných vyjadrení sa Trnava nebránila hráčskym odchodom a diery sa mienili zaplátať hráčmi z dorastu, napokon sa predsa situácia zmenila a klub sa nebráni ani angažovaniu nových posíl. Prvá už prišla a práve na post pravého beka, s mužstvom odštartoval prípravu bývalý hráč FK Železiarne Podbrezová Matúš Turňa, ten podpísal zmluvu na polroka. V priebehu týždňa sa k tímu pripojí aj devätnásťročný ľavý obranca Václav Dudl z juniorky Sparty Praha, zároveň v klube zotrváva Jiří Kulhánek. Klub nevylučuje odchod ďalších kľúčových hráčov, v štádiu riešenia je ale aj príchod nových posíl. „Začíname sa zoznamovať s aktuálnou situáciou v klube z pohľadu finančnej i hráčskej stránky. Od začiatku je náš cieľ znížiť klubový rozpočet, na tom spoločne budeme pracovať od začiatku zimnej prípravy,“ priblížil na pondelňajšom zraze mediálny manažér Spartaka Peter Žember.

Najnovšie z klubu: FK Železiarne Podbrezová

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk