ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Poprad odštartoval prípravu aj s exkapitánom Prešova
zdroj: fkpoprad.sk

Poprad odštartoval prípravu aj s exkapitánom Prešova

Už tri dni zaberajú v rámci zimnej prípravy futbalisti Popradu. Piaty tím priebežného poradia 2. ligy chce na jar zabojovať o postup do Fortuna ligy. Po jesennej časti stráca na prvé Pohronie šesť bodov.

Zimná príprava Podtatrancov potrvá deväť týždňov. Spestrením bude účasť v Zimnej Tipsport lige. Účinkovanie v nej odštartujú bielo-modrí v utorok 8. januára vo Vranove nad Topľou, kde si zmerajú sily s Tatranom Prešov. Šarišania už majú za sebou úvodný duel v súťaži, českému Prostějovu podľahli tesne 1:2. Okrem Prešova narazí Poprad v základnej D-skupine aj na Baník Ostrava a spomenutý Prostějov. Vyvrcholením zimnej prípravy bude pre zverencov trénera Mareka Petruša februárové herné sústredenie v Turecku.

V kádri Popradu došlo k viacerým zmenám. Ako informuje klubový web, mužstvo opustili Lukáš Urbanič, Duje Medak a Slavomír Kica. Na skúšku do druholigového francúzskeho klubu Orléans odišiel brankár Adrián Knurovský. Naopak, Poprad angažoval dnes už bývalého kapitána Prešova, stopéra Martina Luberdu. Na lane má tiež útočníka z Nigérie. 

„Naším klubovým cieľom je byť každý rok lepší. Minulý rok to bolo tretie miesto, preto by sme radi skončili minimálne na tom druhom. Je tam nejaká bodová strata na prvé dve miesta, ale v jarnej časti sa dá ešte v trinástich kolách toho veľa urobiť. Súťaž sa veľmi skvalitnila, postúpiť môže hocikto z prvej päťky,“ povedal pre fkpoprad.sk manažér A-tímu Roman Pazúr.

Najnovšie z klubu: 1. FC Tatran Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk